fbpx
spot_img

Stefan Simić: ***

Stefan Simić

Prosto se oseti kod žene da je dugo bila sama. Koliko god delovala zanimljivo i privlačno, koliko god to prikrivala i trudila se da ostavi utisak voljene i poželjne, sam taj osećaj nesigurnosti stvara kod muškaraca neku odbojnost.

Slično je i sa muškarcima koji nemaju dugo nikoga. Kao da im na čelu piše – neće me niko, nebitan sam, bezvredan, dosadan. Oseća se onaj nedostatak samopouzdanja, prerano zaljubljivanje i preterana idealizacija koja ne vodi nikuda.

To žene posebno osete, iako navodno traže nekoga samo za sebe, imaju šesto čulo da nanjuše mušku samoću i isključenost iz ženskog sveta ili iz sveta uopšte. Kao i preteranu glad za ženom koja se, vremenom, pretvara u patologiju.

Kako samo funkcioniše ta muško – ženska privlačnost?

Ne traži se ono što je potrebno, nego ono što svi traže.

Izgleda i u ljubavi vladaju tržišni zakoni gde su svi rangirani i svako ima svoju društvenu vrednost.

Koliko divnih usamljenih žena tone neprimećeno a seku se vene za onim koje nisu u stanju da se posvete duže od jedne neprespavane noći.

Tako i muškarci, koliko je onih koji su gurnuti na stranu, i pametni i privlačni i zahvalni i spremni da se daju i vole dok oni najglasniji okreću deset, dvadeset oko malog prsta.

Koliko god civilizacija napredovala kao da i dalje vladaju životinjski instinkti alfa mužjaka i ženki.

Trči se za onima za kojima svi trče, dok ostali, kakvi god da su, stoje po strani, u čudu, zato što ih niko neće i ne vidi.

Ljude ne vole odbačene, posustale, poražene, zato se svi predstavljaju važnim, uspešnim, popularnim, traženim, poželjnim…

Dok je prava priča najčešće nešto sasvim drugo…

Ali koga uopšte zanima nečija prava priča?

U izlog se ionako stavlja spoljašnje pakovanje, savršeni dizajn a šta ima unutra i da li nešto uopšte ima, ma koga briga za to.

Stefan Simić
Stefan Simić
Rođen 1989. godine u Paraćinu. Studira Sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Svoju prvu knjigu „Pustite nas“ objavio je 2012. godine, a knjigu „Odjeci ljudskog“ 2013. i 2014. (drugo dopunjeno izdanje). Specifičnim stilom pisanja i otvorenim načinom izražavanja na nastupima privukao je pažnju u Srbiji i zemljama ex-yu.