Trijumf Novaka nad Karenja Bustom za četvrtfinale protiv Gofana

Fotografija: Getty Images

Osmi put u karijeri Novak će igrati u četvrtfinalu „Monte-Carlo Rolex Masters“-a.

Drugi teniser sveta je u trećem kolu prvog Mastersa na šljaci u 2017. godini nadigrao 13. nosioca, Pabla Karenja Bustu rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:4.

Meč je trajao dva časa i 26 minuta.

U prvom gemu meča odigrano je dvanaest poena a Novak je spasio tri brejk lopte. U sledećem je dve propustio, da bi u šestom gemu stigao do brejka i vođstva od 4:2. Do kraja seta srpski teniser je još jednom oduzeo servis protivniku za 6:2 posle 35 minuta.

Nakon što je u drugom setu poveo sa 2:0, došlo je do neočekivanog pada u Novakovoj igri, Karenjo Busta je vezao pet gemova i preokrenuo na 2:5. Uspeo je drugi nosilac da vrati jedan brejk, ne i drugi, tako da je Španac izjednačio rezultat na 1:1.

I u svom drugom duelu u Monte Karlu Novak je morao da odigra treći set da bi stigao do pobede. Iako je bio na dobrom putu da to ostvari posle brejka u šestom gemu, Novak je dozvolio rivalu da se vrati i izjednači na 4:4. Fenomenalnom igrom u desetom gemu srpski teniser je oduzeo servis Špancu i izborio plasman među osam najboljih u Monaku.

Statistika: as poeni (2-0), dvostruke servis greške (5-0), direktni poeni (38-19), neiznuđene greške (39-22).

Za plasman u polufinale Mastersa u Monte Karlu Novak će u petak igrati protiv 13. tenisera sveta Davida Gofana iz Belgije, koji je rezultatom 7:6, 4:6, 6:3 savladao Austrijanca Dominika Tima.

Srpski i belgijski igrač iza sebe imaju pet mečeva i svi su pripali Novaku.

Izvor: novakdjokovic.com