Trijumf Novaka nad Nišikorijem za polufinale Vimbldona!

Petom pobedom u Londonu Novak je otišao korak napred u odnosu na prošlu godinu i plasirao se u polufinale Vimbldona.

U četvrtfinalnom okršaju protiv 24. nosioca Keija Nišikorija, Novak je slavio posle četiri odigrana seta rezultatom 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 i obezbedio osmo polufinale u karijeri na terenima „All England Lawn Tennis Club“-a. Ovim se izjednačio sa Džonom Mekinroom i Pitom Samprasom.

Ovo je Novakova 14. pobeda nad Japancem u karijeri (14-2), prva na travi.

Prvi brejk u meču pripao je Novaku u četvrtom gemu. Nišikori je uzvratio istom merom u narednom a zatim izjednačio rezultat na 3:3. Srpski teniser je u osmom gemu još jednom oduzeo servis Japancu, isti potvrdio u predstojećem i posle 37 minuta igre poveo sa 1:0 (6:3).

Nakon što je u trećem gemu drugog seta ispustio tri vezane brejk prilike, Novak se u narednom suočio sa gubitkom servisa koji je Nišikoriju omogućio da posle identičnog rezultata dođe do izjednačenja u setovima.

Slično situaciji iz prethodnog seta, sada je Nišikori bio taj kome su izmakle tri brejk šanse. Novak to u sledećem gemu kažnjava i stiže do 4:2. Još jednim brejkom, u poslednjem gemu, srpski igrač dolazi do 6:2 i prednosti od 2:1.

Nišikori je u prvom gemu četvrtog seta oduzeo servis Novaku, da bi potom Novak ušao u seriju, vezao četiri gema i poveo sa 4:1. Još jednim brejkom u završnom gemu trostruki šampion dolazi do prvog polufinala na gren slemu posle US Opena 2016. godine.

„Sjajan je osećaj biti među četiri najbolja tenisera na Vimbldonu. Podizao sam nivo igre iz meseca u mesec, izgledalo je kao da ide sve bolje iz meča u meč. Najpre ću uživati u ovoj pobedi a zatim sledi priprema za naredni izazov“, rekao je Novak.

Plasman u polufinale doneo je Novaku 360 poena koji će ga u ponedeljak vratiti među 15 najboljih na ATP listi. Sledeća pobeda donosi skok na 11. poziciju na svetu.

U polufinalu najprestižnijeg teniskog turnira Novak će u petak igrati protiv pobednika duela Rafael Nadal (Španija, 2) – Huan Martin del Potro (Argentina, 5).

Izvor: novakdjokovic.com