Trijumf Novaka protiv Sandgrena u drugom kolu Otvorenog prvenstva SAD

I drugi meč na poslednjem Gren Slemu sezone Novak je dobio posle četiri odigrana seta.

Dvostruki šampion US Opena je u drugom kolu posle dva sata i 45 minuta igre nadigrao Tenisa Sandgrena (SAD, ATP #61) rezultatom 6:1, 6:3, 6:7 (2:7), 6:2.

Nakon što je u uvodnom gemu duela spasio dve brejk lopte Novak je u nastavku dva puta oduzeo servis rivalu (u četvrtom i šestom gemu) i set lagano priveo kraju rezultatom 6:1.

Drugi set bio je neizvestan do sedmog gema u kojem je Novak napravio brejk i poveo sa 4:3. I preostala dva gema pripala su vlasniku svih devet Masters titula za rešavanje seta u svoju korist rezultatom 6:3.

Prvi brejk u susretu srpski teniser je pretrpeo u petom gemu. Amerikanac mu je oduzeo servis bez izgubljenog poena, ali tu prednost nije uspeo da potvrdi. Novak je odmah vratio brejk, samim tim i rezultatsku ravnotežu, 3:3. Imao je Novak je vođstvu od 5:4 jednu meč loptu na servis Sandgrena, nije je iskoristio i set je ušao u taj-brejk koji je Amerikanac odigrao na sve ili ništa i slavio sa 7:2.

Stvari su došle na mesto u trećem gemu četvrtog seta kada se Novak šestim brejkom u meču približio plasmanu u treće kolo. Novim brejkom u sedmom gemu to je bilo i potpuno izvesno.

„Tenis je danas igrao zaista dobro. Sjajno se borio i čestitam mu na tome. Zadovoljan sam kako sam odigrao prva dva i po seta. Posle sam na kratko izgubio koncentraciju i moj protivnik je to iskoristio. No, takve stvari se dešavaju. Uspeo sam brzo da se vratim i dobijem meč. Atmosfera tokom večernjih duela na Artur Eš stadionu je nešto neverovatno i posebno. Obožavam da igram ovde, uživao sam na terenu“, rekao je Novak posle pobede nad Amerikancem.

Statistika: as poeni (6-11), dvostruke servis greške (3-4), direktni poeni (30-44), neiznuđene greške (30-51), broj osvojenih poena (132-110).

Novak će u trećem kolu US Opena (subota) za rivala imati Rišara Gaskea (Francuska, 26) koji je bio bolji od našeg tenisera Lasla Đerea rezultatom 6:3, 7:6, 6:3.

Fotografija: Mike Frey