Vaterpolo: Srbija, pa svi ostali

Više nema nikakve dileme, vaterpolisti Srbije su pokazali još jednom svu snagu i sasvim zasluženo su se okitili trećom uzastupnom zlatnom medaljom. Srpski vaterpolisti su još jednom pokazali i da kada ne igraju svoj najbolji vaterpolo, retko koja reprezentacija može da im parira. Crna Gora je u finalu pružila žestok, tokom prvog poluvremena su uglavnom imali prednost od 1-2 gola. Pred poslednju četvrtinu semafor je pokazivao rezultat 6:6, i tada je usledila furiozna poslednja četvrtina srpskih vaterpolista. Bolje su poslednji period igre počeli izabranici Dejana Savića sa tri efektna gola stigli su do visoke prednosti od 9:6. Činilo je se tada da na ništa ne može da ugrozi sigurnu pobedu Srbije, ali tada se Crna Gora vraća u meč golovima Radovića i Janovića i početak drame 9:8. Nekoliko napada na obe strane je propalo brzopletim potezima mladih igrača. Pri rezultatu 9:8, Pijetlović krade loptu ajkulama baca kontru za Aleksića , koji postiže gol za veliko slavlje u Beogradu. Srbija je opet postala prvak Evrope, sada je svima jasno Srbija je najveća vaterpolo sila sveta. Pred njima je sada najveći izazov ,a to su Olimpijske igre u Brazilu ali imajući u vidu trenutnu formu i kvalitet srpskih igrača teško će im neko pomrsiti račune da objedine tri titule. Najzaslužniji za pobedu Srbije bio je Andrija Prlainović sa dva gola, koji je u isto vrme proglašen i za najboljeg igrača prvenstva.