Vimbldon, polufinale: Nole – Rafa 6:4, 3:6, 7:6 (nastavak u subotu)

Drugi polufinalni duel Vimbldona između najvećih teniskih rivala u istoriji prekinut je u 23 časa po lokalnom vremenu (zbog britanskog Zakona o javnom redu i miru) i biće nastavljen u subotu.

Novak i Rafael Nadal započeli su njihov 52. međusobni okršaj sa nekoliko sati zakašnjenja jer je prvi polufinalni maraton između Kevina Andersona i Džona Iznera trajao nepunih sedam sati (trijumfovao je teniser iz Južne Afrike rezultatom 7:6, 6:7, 6:7, 6:4. 26:24).

Uspeli su srpski i španski teniser da odigraju tri seta, a susret je prekinut pri vođstvu Novaka od 2:1 u setovima – 6:4, 3:6, 7:6 (11:9).

Tokom dva časa i 54 minuta Đoković i Nadal pružili su sve one lepote tenisa na koje smo navikli kada igraju njih dvojica.

Novak je sjajno ušao u meč, u sedmom gemu iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte i poveo sa 4:3. Tu prednost je uspeo da sačuva do kraja seta i posle 47 minuta igre dođe do 6:4.

Iako je Novak bio taj koji je na gotovo svaki servis Nadala imao brejk prilike, Španac se svaki put spasio i sa jednim brejkom više prevagnuo u šestom gemu. 6:3 za prvog tenisera ATP liste i rezultatsko izjednačenje.

Treći set protekao je bez ijedne brejk lopte. „Brutalan“ tenis obojica igrača nastavili su da pokazuju u dramatičnom taj-brejku koji je pripao Novaku rezultatom 11:9 nakon što je prethodno spasio tri set lopte rivala.

Fotografija: Profimedia

Izvor: novakdjokovic.com