12. Decembra 2017. | 18:47
Početna / Drugo / Rezultati prvog internacionalnog haiku festivala “Priroda u oku”

Rezultati prvog internacionalnog haiku festivala “Priroda u oku”

Udruženje umjetnika Vizija – Golubovci, Crna Gora

Prvi internacionalni haiku festival – Priroda u oku,

                                       Rezultati konkursa:

 

Na konkurs koji je raspisan 15. Februara, a  trajao do20 aprila,  prijavilo se 167 autora sa ukupno 835 pjesama iz 31 zemlje sa svih kontinenata: Belgija, Rumunija, Italija, Francuska, Bugarska, Poljska, Kina, Belgija, Izrael, Us, Litvanija, Novi Zeland, Ukrajina, Malrzija, Australija, Njemacka, Holandija, USA, Japan, Kenija, Ohio, Kolumbija, Zimbabwe, Singapore, Kagzastan, Pennsylvania, Chana,Crna Gora, Srbije, B i h, Hrvatska i Makedonja.

U Zborniku je zastupjeno 156 autora sa po 1 do 5 pjesama. Obzirom na odziv iz cijelog svijeta, javila se potreba za angažovanje selektora Davida Cobba iz Velike Britanije, koji je imao uvid u pjesme potpisane šifrom prispjele na engleskom jeziku. Selektor Zoran Raonić iz Pljevalja je imao zadatak da ocijeni prispjele pjesme pod šifrom na jezicima Regiona:

 

Odluke selektora Davida Cobba iz Velike Britanije:

 

PRVA NAGRADA

Meik Blöttenberger, Hanover, Pennsylvania, SAD

 

DRUGA NAGRADA

Tracy Davidson, Armscote, Stratford-upon-Avon, Warwickshire, Great Britain

TREĆA NAGRADA

Treće mjesto ravnopravo dijele:

Celestine Nudanu, Ghana

Judit Katalin Hollós, Budapest, Hungary

 

NAGRADA ZA SET OD 5 HAIKU PJESAMA

Cezar-Florin Ciobîcă – Botoșani, Romania

 

MERIT AWARDS / POHVALE (in no particular order)

 

Tracy Davidson, Armscote, Stratford-upon-Avon, Warwickshire, Great Britain

Nicholas Klacsanzky, Kyiv, Ukraine

Anna Cates, Wilmington, USA

Lavana Kray, Iasi, Romania

Goda V. Bendoraitiene Klaipeda, Lithuania

Eduard Tara- Iasi, Romania

Rita Odeh, Haifa, Israel

Keith A. SIMMONDS, Rodez, France

Marie Derley, Ath, Belgium

Krzysztof Kokot, Nowy Targ, Poland

Lilia Racheva, Rousse, Bulgaria

Minh-Triêt PHAM, Paris, France

Dr. Ion Cuzuioc, Kishinev, Republic of Moldova

Chien Ying Ng – Seremban, Negeri Sembilan, Malaysia

Iulian Ciupitu, Bucharest, Romania

Steven Clarkson, Taupo, New Zealand

Jennifer Hambrick, Worthington, Ohio, USA

Capotă Daniela Lăcrămioara-Galaţi ,Roumanie

Christina Sng, Singapore, Singapore

Rosa Clement, Manaus, AM, Brasil

Julie Warther, Dover, Ohio, USa

Adam Šuligoj, Maribor, Slovenia

Angel Dyulgerov, Pernik, Bulgaria

Mercy Ikuri, Narok, Kenya

Steliana Cristina Voicu, Prahova, Romania

 

Odluka selektora, Zorana Raonica iz Pljevalja Crna Gora, za haiku poeziju prispjelu pod šifrom, na jezicima Regiona:

 

– Slava Stanojević, Teslić, B i H – Prva nagrada

– Djurdja Vukelić Rožić, Ivanjić Grad, Hrvatska – Druga nagrada,

– Slavica Šušem, Beograd – Druga nagrada

– Smajil Durmišević, Zenica, B i H – Treća nagrada

– Sreten Perović, Podgorica Crna Gora – Treća nagrada

– Ivanka Kostantino, Šempas, Slovenija – Treća nagrada

 

Pohvaljene haiku pjesme:

 

Milena Drpa – Modriča, B i H;

Davor Marinković- Borča, Srbija;

Aljoša Vuković- Šibenik, Hrvatska;

Ljubica Katić- Split, Hrvatska;

Risto Hajduković- Ulcinj, Crna Gora;

Milenko Ljutički- Beograd, Srbija;

Predrag Pešić Šera- Smederevo, Srbija;

Dejan Bogojević – Valjevo, Srbija;

Željko Špoljar- Zaprešić, Hrvatska;

Stjepan Rošić -Ivanjić Grad, Hrvatska;

Nebojša Simin- Novi Sad, Srbija:

Milenko Šarac- Pljevlja, Crna Gora;

Mihovila Čeperić Biljan- Rijeka, Hrvatska

Ivan Gaćina- Zadar, Hrvatska;

Blagoje Vujisić- Bijelo Polje, Crna Gora;

Milan Vujko- Lozovac, Hrvatsk;

Nina Kovačić – Hrvatska;

Ljubica Vukov Mihailo, Subotica, Srbija;

Štefica Vanjek- Ivanjić Grad, Hrvatska

Mitko Gogov – Strumica, Makedonija;

 

Nagradjeni niz od 5 haiku pjesama:

 

Ljubinka Tošić ,Užice, Srbija – PRVA NAGRADA.

Milena Mrkela,Pančevo, Srbija -DRUGA NAGRADA.

Mijajlo Ašanin – Bijelo Polje, Crna Gora -TREĆU NAGRADU

 

Pohvale za niz od 5 haiku pjesama:
Ivan Kovačević Čika – Zemun Polje, Srbija

Andjelka Pavić – Beli Manastir, Hrvatska

Marija Maretić – Žminj, Hrvatska

Goran Radičević – Risan,Crna Gora

 

Upućujemo čestitke nagradjenima! Želimo da svojim prisustvom uveličate Festival i provedete sa nama trenutke trodnevnog druženja. Festival jedino tako opravdava postojanje…

Festival će se održati od 25. do 27. avgusta 2017., na Plavnici, Cetinju i u Ulcinju.

Ukoliko želite prisustvovati festivalu, a imate potrebu za jeftinijim smještajem, bilo bi dobro da nam što prije javite kako bi naša organizacija bila uspješnija. Smještaj u apartmanu je 13e, a smještaj sa doručkom 16 e.

Kotizacija za štampanje Zbornika po propozicijama konkursa je 10 e. Ko je imao zahtjev za prevodom, plaća dodatnih 5e, koje pripadaju prevodiocu. Uplatu možete izvršiti preko Western Uniona na ime Slavka Klikovac, Mojanovići , 81304 Golubovci Crna Gora ili na Ž.R. 510 76505 96 Udrenja umjetnika Vizija Golubovci (važi za autore iz Crne Gore)

 

Očekujemo nagradjene , kao i sve učesnike konkursa.

.
Autori koji su zastupljeni u Zborniku sa 1 do 5 pjesama:

  1. Slava Stanojević – Teslić, Republika Srpska B i H
    Safeta Osmičić – Heerlen, Holandija
    3. Ljubica Stojanović – Zemun, Srbija
    4. Željko Špoljar – Zaprešić, Hrvatska
    5. Đurđa Vukelić Rožić – Ivanić Grad, Hrvatska
    6. Stjepan Rožić – Ivanjić Grad, Hrvatska
    7. Dubravka Borić – Podgora, Hrvatska,,
    8. Zorka Čordašević – Frankfurt na Majni, Njemačka
    9. Milutin Djuričković – Beograd, Srbija
    10. Luka Tomić – Makarska, Hrvatska
    11. Damir Janjalija – Kotor, Crna Gora
    12. Julijana Plenča – Rijeka, Hrvatska
    13. Vjekoslav ulić – Hrvatska
    14. Igor Damjanović – Beograd, Srbija
    15. Ани Стаjкова Иванова – Пловдив, България
    16. Milenko Šarac – Pljevlja, Crna Gora
    17. Zdravka Meštrović – Rijeka, Hrvatska
    18. Tatjana Debeljački – Užice, Srbija
    19. Ivanka Kostantino – Šempas,Slovenija
    20. Ljubomir Radovančević – Zagreb, Hrvatska,
    21. Đurđica Zrinščak Družinec –
    22. Aljoša Vuković – Šibenik,Hrvatska
    23. Milena Mršić – Ivanjić Grad, Hrvatska
    24. Ivan Gaćina – Zadar, Hrvatska
    25. Davor Marinković – Srbija
    26. Blagoje Vujisić – Bijelo Polje, Crna Gora
    27. Smajil Durmišević, B i H
    28. Vladimir Šuk- Oroslavje Hrvatska
    29. Miljenko Šimunović – Ivanić-Grad, Hrvatska
    30. Gordana Sarić- Nikšić, Crna Gora
    31. Milenko Ljutički – Beograd, Srbija
    32. Verica Preda- Vršac Srbija
    33. Jovanka Božić- Valjevo, Srbija
    34.Tonka Lovrić – Split, Hrvatska
    35. Blaženka Jukić – Split, Hrvatska
    36. Majda Fradelić – Split, Hrvatska
    37. Rudi Stopar- Sevnica, Slovenija
    38. Radosava Milatović – Niš, Srbija
    39. Milena Božić – Modriča, R S, B I H
    40. Milena Mrkela, Pančevo, Srbija
    41. Teodora Toda Matic – Medic, Sydney, Australia
    42. Sonja Buljević – Hrvatska
    43. Dimitrij Škrk – Bistrica, Slovenija
    44. Neringa Vyšniauskienė – Kaunas, Lithuania
    45. Adam Šuligoj – Maribor, Slovenia
    46. Branka Vojinović Jegdić – Podgorica, Crna Gora
    47. Nicholas Klacsanzky – Kyiv, Ukraine
    48. Marilyn Humbert – Berowra Heights, Australia
    49. Vesna Oborina – Podgorica, Crna Gora
    50. Čedo Kovačević – Novi Beograd, Srbija
    51. Lavana Kray (Cirneala) – Iasi, Romania
    52. Aalix Roake – Rolleston, New Zealand
    53. Goda V. Bendoraitie – Klaipeda, Litvanija
    54. Andjelka Korčulanić – Split, Hrvatska
    55. Ljubica Katić- Split,Hrvatska
    56. Lidija Leskur – Split, Hrvatska
    57. Milan Vujko – Lozovac, Hrvatska
    58. Nebojsa Simin – Novi Sad, Srbija
    59. Neal Whitman – Pacific Grove, US
    60. Mihovila Čeperić-Biljan – Rijeka, Hrvatska
    61. Eduard TARA – As, Romania
    62. Ljubinka Tošić – Užice, Srbija
    63. Rita Odeh – Haifa, Izrael
    64. Slavica Šušum – Beograd, Srbija
    65. Milivoj Kostic – Novi Sad, Srbija
    66. Stanka Sršen – Blace, Hrvatska
    67. Zvjezdana Čagalj – Split, Hrvatska
    68. Mirjana Roguljić – Split, Hrvatska
    69. Keith A. Simmonds – Rodes, FRANCE
    70. Milena Drpa – Modriča, B I H
    71.Jadranko Gazdić – Hrvatska
    72. Gordana Jović – Novi Sad, Srbija
    73. Refika Dedić – Bihać, Bosna i Hercegovina
    74. Marija Maretić – Žminj, Hrvatska
    75. Minh Triêt PHAM – Pariz, FRANCE
    76. Branka Gostović – Srbija
    77. Zlata Bogović – Varaždin, Hrvatska
    78. Marie Derley – Ath, Belgium
    79. Dobrilo Pavić – Plužine, Crna Gora
    80. Andjelka Pavić – Beli manastir, Hrvatska
    81. Adina Enachescu ‘Râmnicu – Vâlcea, ROMANIA
    82. Francesco de Sabata ‘ Pescantina – Italy
    83. Snježana Draškić – Modriča, B I H
    84. Boris Nazansky – Hrvatska
    85. Silvija Butković – Đakovo, Hrvatska
    86. Celestine Nudanu – Ghana
    87. Nada Vučičić – Split, Hrvatska
    88. Verdan Grubelić – Rijeka, Hrvatska
    89. Mišel Boltres – Smederevo, Srbija
    90. Ljiljana Gligorijević – Žitkovac, Srbija
    91. Nina Kovačić – Zagreb, Hrvatska
    92. Pat Geyer – East Brunswick, NJ USA
    93. Krzysztof Kokot – Nowy Targ, POLAnd
    94. Marinko Pavićević – Podgorica, Crna Gora
    95. Milica Aranitović Papović -Tivat, Crna Gora
    96. Lilia Racheva, Rousse – Bulgaria,
    97. Minh-Triêt PHAM – PARIS, FRANCE
    98. Chien Ying Ng – Negeri Sembilan, Malaysia
    99. Iulian Ciupitu – Bucharest, Romania
    100. Silvestru Miclaus – Roma , Italia
    101. Dragica Ohashi – Aichi, Japan
    102. Pitt Büerken – Münster, Germany
    103. Mladen Babović – Bar, Crna Gora
    104. Mercy Ikuri – Mwea, Kenya.
    105. Judit Katalin Hollós – Budapest Hungary
    106. Jennifer Hambrick – Worthington, Ohio, USA
    107. Stefica Vanjek – Ivanjić Grad, Hrvatska
    108. Spika- Nijolė Kerušauskienė – Kaunas, Lithuania
    109. Fabián Padilla Hernández – Bogotá, Colombia
    110. Mrs Marietta Jane McGregor,- Canberra, Australia
    111. Capotă Daniela Lăcrămioara – Galaţi, Roumanie
    112. LJUBICA VUKOV MIHAJILO – Subotica, Srbija
    113. Alenka Zorman – LJUBLJANA, SLOVENIA
    114. Mrs Marietta Jane McGregor – Canberra, Australian
    115. Christina Sng – Singapore, Singapore
    116. Meik Blöttenberger – Hanover, Pennsylvania, United States
    117. Rosa Clement – Manaus, Brasil
    118. Ninette BOOTHROYD – New South Wales, AUSTRALIA
    119. Julie Warther – Dover, Ohio USA
    120. Cosmas Shoko – Mkoba, Zimbabwe
    121. Adam Šuligoj – Maribor, Slovenia
    122. Vanya Lyubenova- Pernik, BULGARIA,
    123. Ružica Ruška Ciko- Tivat, Crna Gora
    124. Angel Dyulgerov – Pernik, BULGARIA,
    125. Calota Rodica- Plevnei, Romania
    126. Maria Tirenescu – Alba, Romania
    127. Goran Radičević – Risan, Crna Gora
    128. Milica Mima Dmitrović – Čačak, Srbija
    129. Steliana Cristina Voicu- Prahova, Romania
    130. Fabián Padilla Hernández – Bogotá, Colombia
    131. Cezar-Florin Ciobîcă – Botoșani, Romania
    132. Andrius Luneckas- Vilnius, Lituania
    133. Dragan Petkovic – Jabuka, Pancevo Srbija
    134.. Mijajlo Ašanin – Bijelo Polje, Crna Gora
    135. Sreten Perović- Podgorica, Crna Gora
    136. Sasa Važić – Batajnica, Beograd, Srbija
    137. Risto Hajduković – Ulcinj, Crna Gora
    138. Ksenija Babić – Modriča, B I H
    139. Narandža Kostić – Donji Milanovac, Srbija
    140. Marela Jerkić Jakovljević – Mostar, B i H
    141. Dijana Uherek Stevanović- Subotica, Srbija
    142. Predrag pesić Šera- Smederevo, Srbija
    143. Ivan Kovač Čika- Zemun Polje, Srbija
    144. Žarko Dragićevi -Nikšić, Crna Gora
    145. Slavka Klikovac- Golubovci, Crna Gora
    146. Jevrem Hajduković- Ulcinj, Crna Gora
    147. Zoran Raonić- Pljevlja, Crna Gora
    148. Milivoje Jovanović – Pančevo, Srbija
    149. Dejan Bogojevic -Valjevo, Srbija
    150. Radmila Bogojevic- Valjevo, Srbija
    152. Cvija Ašćerić Mitrović- Australija
    153. Dragana Gašar – Modriča, Bi H
    154. Darko Drljevic – Podgorica, Crna Gora
    155. Nelica Ivanović Radović – Podgorica, Crna Gora

156.Jagotka Tomovska – Kumanovo, Makedonija
Po propozicijama konkursa Zbornik se stampa dvojezično.Hvala na saradnji
Festival ce se održati 0d 25. do 27. avgusta 2017. , na Plavnici, na obali Skadarskog jezera, Cetinju i Ulcinju.

Predsjednica Udruženja umjetnika Vizija,
Slavka Klikovac
Mojanovići,

81304 Golubovci
Crna Gora
klikovacslavka@yahoo.com
tel. +382 69 329 621
viber + 382 69 443 920

Share on FacebookNovakujem

O autoru: UDRUŽENjE UMJETNIKA VIZIJA

UDRUŽENjE UMJETNIKA VIZIJA

Centar za neformalno obrazovanje ‘’Udruženje Umjetnika Vizija’’ je nevladino udruženje. Sjedište je u Mojanovićima bb, 81304 Golubovci.
Ciljevi: razvoj svijesti o značaju umjetnosti stanovništva u ruralnim područjima, osposobljavanje stanovništva iz ruralnih područja iz oblasti stvaralaštva, stvaranje umjetničkih djela, afirmacija umjetnika, evaluacija razvoja talenta i vještina na nivou pojedinca, implementacija novih i adaptacija postojećih programa neformalnog obrazovanja i obuka, informisanje javnosti o postignutim rezultatima udruženja, kreiranje godišnjih programa u okviru centra za neformalno obrazovanje u cilju pružanja pomoći u učenju.