Sigurna pobeda Novaka za plasman u treće kolo Australijen Opena

Novak je zabeležio i drugu od ukupno sedam pobeda koliko mu je neophodno da bi odbranio titulu na Otvorenom prvenstvu Australije.

U drugom kolu prvog gren slema sezone najbolji teniser sveta je bio bolji od još jednog devetnaestogodišnjaka, Kventina Halisa iz Francuske (ATP #187) rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 7:6 (7:3).

Halis je za učešće u Melburnu dobio specijalnu pozivnicu organizatora, a u prvom kolu je iznenadio Hrvata Ivana Dodiga i došao do najveće pobede u karijeri.

Prva dva seta trajala su po 28 minuta, a Novak je oba osvojio tako što je po dva puta oduzeo servis rivalu.

Halis je u trećem setu opustio ruku i pružio izuzetan otpor. Tokom prvih dvanaest gemova nije dozvolio Novaku da dođe do brejka. Ipak, prvi nosilac je bio ubedljiv u taj-brejku, 7:3.

Meč je trajao tačno 100 minuta.

Statistika: as poeni (9-9), dvostruke servis greške (0-6), direktni poeni (42-33), neiznuđene greške (14-34).

Meč trećeg kola Australijen Opena Novak će odigrati u petak, a rival će mu biti 28. nosilac Andreas Sepi. Italijan je bez izgubljenog seta nadigrao Denisa Kudlu (SAD).

Nole protiv Sepija ne zna za poraz, 11-0.

Izvor: novakdjokovic.com