Fenomenalni Nole u šestom finalu Otvorenog prvenstva SAD!

Branilac titule u Njujorku u nedelju će imati priliku da se domogne svog 13. gren slem trofeja, trećeg na US Openu.

Novak je u polufinalu Otvorenog prvenstva SAD rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 6:2, 3:6, 6:2 srušio 10. nosioca, Gaela Monfisa i sačuvao stopostotan učinak protiv Francuza, 13-0.

Fizički zahtevan meč za obojicu tenisera bio je prvi veći izazov za Novaka na poslednjem gren slemu sezone.

Za svega 16 minuta Novak je stekao prednost od 5:0 u prvom setu. U sledećem gemu je ispustio jednu brejk loptu za 6:0, a potom dozvolio Monfisu da dođe do 5:3 i dve brejk lopte za potpuni povratak u set. Srbin je u ovom trenutku zaigrao ozbiljnije i sa četiri vezana poena došao do osvajanja prvog seta rezultatom 6:3 (36 minuta).

U nešto kraćem drugom setu Novak je bio maksimalno ozbiljan, dva puta oduzeo servis protivniku i posle 29 minuta i 6:2 došao na svega jedan set od novog uspeha na Flešing Medouzu.

Izuzetnu igru Novak je nastavio da pokazuje na početku trećeg seta. Već u uvodnom gemu obezbedio je brejk, da bi u nastavku inicijativu na terenu preuzeo Monfis. Sa dva brejka prešao je u vođstvo, 2:5, da bi Novak u devetom gemu propustio tri brejk lopte i izgubio set (3:6).

Brejk Novaka u četvrtom gemu četvrtog seta nije mu obezbedio pobedu s obzirom da je Gael uzvratio na isti način u sledećem i smanjio prednost Novaka na 3:2. Usledio je medicinski tajm-aut za srpskog tenisera zbog bolova u desnom ramenu. Pri povratku na teren Novak pravi brejk i dolazi do 4:2. Ovu prednost nije ispustio i trijumf je usledio dva gema kasnije (6:2).

Meč je trajao dva časa i 32 minuta.

Statistika: as poeni (1-11), dvostruke servis greške (7-11), direktni poeni (26-36), neiznuđene greške (27-52), broj osvojenih poena (121-96).

Najbolji teniser sveta će u svom 21. gren slem finalu igrati protiv pobednika drugog polufinalnog duela gde se sastaju Sten Vavrinka (Švajcarska, 3) i Kei Nišikori (Japan, 6).

Novak ima ubedljivu prednost u međusobnim okršajima nad obojicom potencijalnih rivala: Vavrinka (19-4), Nišikori (10-2).