Funakoshi kup/Ćićevac 2016.

Domaćin ovogodišnjeg Funakoshi kupa, održanog 06.2.2016. godine u Ćićevcu, bio je karate klub “Shotokan” iz Ćićevca. U hali Sportova, takmičari iz cele Srbije, su se nadmetali u četiri nivoa. Kragujevac je imao dva predstavnika Karate klub “Kragujevac” i karater klub “Trijumf”.

Karate klub “Kragujevac”  osvojio je ukupno 24 medalje. Zlatnih je bilo tri i to: Aleksandar Petuhov sa dve osvojene zlatne medalje i Lazar Mihajlović sa jednom. Srebrom se okitilo petoro takmičara: Teodora Rajković, Mina Petrović, Jovana Stanković, Aleksandar Petuhov i Miodrag Rajković.

Jedanaest bronzanih medalja osvojili su: Mirela Đorđević, Ivana Vidić, Jovana Stamenković, Andrijana Petrović, Pavle Đorđević, Aleksandar Petuhov i Lazar Mihajlović.

Što se tiče karate kluba “Trijumf” Tadija Tomašević osvojio je jednu zlatnu medalju dok je Marko Čalović osvojio dve zlatne medalje. Ilija Marković okitio se srebrnom medaljom.

Treba napomenuti da je karate klub “Kruševac” iz Kruševca i ovog puta opravdao svoj primat postigavši najbolje rezultate.

Takmičari Šotokan federacije su tokom januara imali pripreme u zimskom kampu na Kopaoniku. Osim priprema, za vreme trajanja kampa, održano je licenciranje sudija i trenera, ispiti za crne pojaseve i sudijska zvanja, izbor najboljih sportista i klubova kao i godišnja konferencija saveza.

U kategoriji Mladi talenti 5-15 godina najbolji je Tadija Tomašević iz karate kluba “Trijumf” Kragujevac, dok je kod devojčica u istoj kategoriji najbolja Ye Wen Yi iz karate kluba “Soko At” iz Sokobanje.

U kategoriji 7-15 godina među muškom konkurencijom najbolji je Đorđe Nedeljković iz karate kluba “Kruševac” iz Kruševca, a među ženskom Andrea Nenadović iz karate kluba “Drina” iz Ljubovije.

Aleksandar Petuhov iz karate kluba “Kragujevac” iz Kragujevca i Anita Milaković iz karate kluba “Kruševac” iz Kruševca najbolji su u kategoriji 16-20 godina.

Dimitrije Ilić iz karate kluba “Kruševac” iz Kruševca i Ivana Zanfirović iz karate kluba “Sokotop” iz Sokobanje najbolji su takmičari u kategoriji preko 21 godine.

Za najbolji klub, sasvim opravdano, proglašen je karate kluba “Kruševac” iz Kruševca dok su kragujevački predstavnici, u kokurenciji od 40 klubova iz cele Srbije, osvojili karate klub “Kragujevac” 10. mesto, karate klub “Trijumf” 17. mesto dok je karate klub “Šumadija bezbednost” na 34. mestu rang liste klubova JKA Shotokan saveza Srbije za 2015. godinu.

U nastavku takmičarske sezone predstoje nova takmičenja, a među njima je i prvi turnir “Lige šampiona” (I, II, III i IV kolo) koje će se održati u Koceljevi 20.02.2016. godine.