Metalac poražen u Kraljevu

Košarkaši Metalca iz Valjeva doživeli su poraz na gostovanju u Kraljevu. Domaća ekipa Sloge je bila bolja rezultatom 81:74. I pre početka utakmice bilo je jasno da valjevski sastav nema mnogo šansi za pozitivan rezultat, pošto već nekoliko godina Sloga uspeva da izbegne poraz od Metalca u Kraljevu. Pred ovaj duel Valjevci su imali problema u igračkom sastavu, pa su roviti bili Hukić, Janković, dok su Radivojević i Ostojić imali problema sa virusom, a treba napomenuti i Marka Jošila koji je ranije povredio šaku. Kada se sve to pogleda poraz i nije toliko neočekivan, ali daleko od toga da Metalac nije imao svojih šansi na ovom meču. Vodili su Valjevci na poluvremenu u Kraljevu sa 39:38, ali tokom treće četvrtine Sloga je uspela da preokrenu rezultat. Ta prednost je posle trojke Luke Vuksanovića otišla i na velikih 63:49. Međutim, košarkaši iz Valjeva nisu želeli da se predaju. Uspeli su Valjevci da se vrate u meč poenima Brana Đukanovića, koji je imao pomoć u vidu Miloša Jankovića, Aleksandra Vasića, kao i Đukana Đukanovića. U poslednjem minutu utakmice pri rezultatu 77:74 za Slogu, imao je Metalac nekoliko prilika za izjednačenje. Trojku je prvo promašio Aleksandar Vasić, a posle promašaja Brana Đukanovića za tri poena i faula nad Dumićem bilo je jasno da će pobeda ostati u Kraljevu. Brano Đukanović je još jednom sa 22 poena bio najbolji kod Metalca, dok su se u pobedničkom sastavu istakli Nemanja Pavlović sa 18 i Luka Vuksanović sa 15 poena.

Metalac je ostao na tri pobede posle sedam odigranih kola, a narednog vikenda u Valjevu će gostovati Smederevo.