Nole u četvrtfinalu Mastersa u Parizu posle preokreta

Dva časa i 37 minuta Novak je proveo na terenu kako bi obezbedio plasman među osam najboljih na „Rolex Paris Masters“-u.

I pored mnogo problema u meču trećeg kola Pariza, Novak je uspeo da nadigra 23. tenisera sveta Talona Grikspora i slavi rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:6 (7:2), 6:4.

Novak je dobro ušao u duel, oduzeo servis Griksporu u drugom gemu i ubrzo poveo sa 4:1. Činilo se da će i u nastavku meč držati pod kontrolom. Međutim, pri vođstvu od 4:2 i 40:15, počeo je Novakov pad u igri, gubi svoj servis i dozvoljava protivniku da izjednači na 4:4. Tri dvostruke servis greške u predstojećem gemu koštale su Novaka novog brejka za Holanđanina koji je posle 46 minuta i preokreta od 1:4 stigao do 6:4.

Fotografija: AP

Srpski teniser se vidno nije osećao dobro na terenu što je potvrdilo prisustvo lekara u pauzi između prvog i drugog seta. Po povratku na teren Novak je najpre spasio jednu brejk loptu a zatim propustio tri vezane. Pri rezultatu 4:4, Grikspor je imao nove dve brejk lopte, koje je Novak uspešno odbranio. Po tradiciji, najbolje je sačuvao za taj-brejk. Novak je poveo sa 5:0 i sa istom razlikom došao do izjednačenja nakon seta u kojem je osvojio jedan poen više od Grikspora (41-40), sa manje direktnih poena (14-18) i više grešaka (10-9).

U okviru odlučujućeg seta Novak je prvi došao do brejka i poveo sa 3:2, potom i isti potvrdio za 4:2. Duple servis greške koštale su ga narednog servis gema u i Grikspor poravnava na 4:4. Ipak, Novak se vratio u sledećem na najbolji mogući način i oduzeo holandskom teniseru servis bez izgubljenog poena. Potvrdom i ovog brejka došao je do 1078. pobede u karijeri, 47. u sezoni.

Statistika: as poeni (9-12), dvostruke servis greške (7-4), direktni poeni (28-43), neiznuđene greške (30-39), broj osvojenih poena (102-101).

Novakov protivnik u četvrtfinalu „Rolex Paris Masters“-a biće pobednik meča Holger Rune (Danska, 6) – Daniel Altmajer (Nemačka).

Ovo je Novakovo 17. učešće u Bersiju gde će pokušati da se domogne sedme titule.