Nova pobeda i osmina finala Toronta za Novaka

Trijumfom nad kanadskim teniserom Piterom Polanskim rezultatom 6:3, 6:4 Novak je došao do 36. pobede na Rodžers kupu u karijeri i osmine finala šestog Masters turnira u 2018. godini.

Jedina brejk lopta u prvom setu ukazala se Novaku u osmom gemu, istu je iskoristio, a zatim materijalizovao tu prednost i osvojio set rezultatom 6:3.

Četvorostruki šampion je u drugom setu takođe prvi došao do brejk šansi, tri vezane u devetom gemu, ali je tek posle pete stekao prednost koja mu je jedan gem kasnije donela pobedu posle ukupno jednog časa i 24 minuta igre.

Statistika: as poeni (7-0), dvostruke servis greške (2-2), direktni poeni (23-9), neiznuđene greške (29-26), broj osvojenih poena (64-49).

U trećem kolu Mastersa u Torontu (četvrtak) Nole čeka pobednika meča Dominik Tim (Austrija, 7) – Stefanos Cicipas (Grčka).

Fotografija: ATP World Tour