Novak bolji od Kecmanovića u trećem kolu Vimbldona

Srpski derbi trećeg kola Vimbldona između Novaka Đokovića (1) i Miomira Kecmanovića (25) pripao je šestrostrukom šampionu najprestižnijeg turnira ubedljivim rezultatom 6:0, 6:3, 6:4.

Još jednom je Novak na centralnom terenu pokazao zašto je to njegov hram, a da bi došao do 82. pobede na Vimbldonu na terenu je morao da provede svega jedan čas i 52 minuta.

Novak je u meč ušao izuzetno fokusirano. Plesao je na terenu svih 24 minuta koliko mu je bilo potrebno da sa maksimalnih 6:0 dođe do prvog seta.

Fotografija: Profimedia

Kecmanović je u drugom setu podigao nivo igre, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi Novak. Stariji srpski teniser je na gotovo svaki servis rivala imao brejk lopte, a do brejka je došao u najboljem trenutku, osmom gemu. Potvrdom u sledećem došao je do osvajanja drugog seta rezultatom 6:3.

U prvom gemu trećeg seta odigrano je 16 poena. Kecmanović je spasio jednu brejk loptu i poveo sa 1:0. Ista sreća ga nije pratila u trećem gemu u kojem mu Novak oduzima servis i preuzima prednost. Novim brejkom u sedmom gemu Novak je došao do 5:2 i servisa za trijumf. Kecmanović je u tom gemu napravio prvi brejk u susretu i smanjio vođstvo Novaka na 5:3, potom i 5:4. Novak je još jednom servirao za meč, ali ovog puta nije dopustio iznenađenje.

Statistika: as poeni (6-1), dvostruke servis greške (4-5), direktni poeni (36-13), neiznuđene greške (19-27), broj osvojenih poena (96-64).

Novakov protivnik u osmini finala Vimbldona biće malo poznati Tim van Rajthoven, dobitnik vajld karte. Holanđanin je 104. igrač ATP liste a u drugom kolu je nadigrao 22. nosioca Nikoloza Bazilašvilija rezultatom 3:0.