Odbojka: Pobeda Vojvodine i Crvene zvezde

Odbojkaši Vojvodine nastavljaju sa odličnim partijama u domaćem prvenstvu. U petak su u Novom Sadu, pred oko 300 gledalaca ugostili fenjaraša Inđiju. Na ovom meču trenera domaćih Strahinja Kozić promešao je karte i pružio je šansu rezervistima i mladim momcima, koji su opravdali njegovo poverenje pobedom od 3:1. Nijednog momenta pobeda Novosađana nije se dovodila u pitanje, jedini mali pad koncentracije Inđija je iskoristila da osvoji jedan set, ali Vojvodina je tokom trećeg i četvrtog zaigrala kako najbolje ume i sigurnom igrom su zabeležili peti trijumf ove sezone, za razliku od Inđije koja je još uvek bez pobede. Najefikasniji igrač kod Novosađana bio je Marko Nikolić sa 17 poena, a u Inđiji dobro partiju su pružili Lalić sa 13, odnosno Pešut sa 12 poena.
Crvena Zvezda je ugostila odbojkaške maratonce sa Niša, koji ovaj put nisu uspeli da osvoje nijedan set i doživeli su prvi maksimalni poraz. Iako su domaći meč dobili sa 3:0, nije bio ovo nimalo lagan meč i sigurna pobeda. Imali su svoje šanse odbojkaši iz Niša u sva tri seta. Najbliži osvajanju seta bili su u drugom periodu, koji su izgubili na razliku 26:24. U finiš trećeg seta gosti iz Niša su ušli sa prednošću od 21:20, ali su do kraja tog seta osvojili samo jedan poen i na taj način su izgubili set ujedno i meč. Odličnu partiju kod crveno-belih pružio je Blagojević sa 16 poena, dok se kod Nišlija istakao Pržić Predrag sa 12 poena.

Prethodni tekstNaši jecaji
Sledeći tekstDnevna doza aforizma
Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...