Košarka: Zvezda slavila i u drugom meču

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita i  ubedljivo su slavili protiv desetkovane ekipe Mega Leksa, u drugoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 93:74. Crveno-beli su  odigrali odličan meč, i  već posle prvog poluvremena su obezbedili veliku razliku, koju izabranici Dejana  Milojevića do kraja meča nisu uspeli da ugroze. Praktično  meč je bio rešen tokom druge četvrtine kada je Crvena zvezda stekla veliku prednost (52:39). Ekipa iz Sremske Mitrovice je bila ravnopravan protivnik  za vreme  prve četvrtine, tokom koje su se nadigravali sa crveno-belima. U pojedinim trenucima prve deonice su imali i prednost od nekoliko poena, ali je Crvena zvezda već na  prvi mali odmor otišla sa šest poena viška. Mega je u drugom poluvremenu u par navrata prilazila na desetak poena razlike, ali to je bilo sve od njih  .  Odličnu partiju tokom poslednje četvrtine pružio je Marko Simonović koji je meč završio sa 16 poena. Na drugoj strani sjajan je bio Nikola Ivanović sa 22 poena, uz čak šest postignutih trojki . Sledeći meč na programu je u ponedeljak 2. maja.