Džudistkinja Milica Nikolić osvojila srebrnu medalju na Grand slam-u u Bakuu!

Džudistkinja Milica Nikolić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 48 kg na Grand slam-u u Bakuu koji je održan od 16. do 18. februara 2024. godine.

Milica Nikolić je u prvom kolu bila slobodna, a u drugom kolu je iponom pobedila Amandu Limu iz Brazila. U četvrtfinalu, susret sa takmičarkom iz Kazahstana, Kalimajon Kurbonovom, završila je zlatnim bodom. Potom, u polufinalu, naša sjajna džudistkinja je iponom pobedila Belgijanku Lua Petit. U finalnoj borbi, Milica je izgubila od Tare Babulfhat iz Švedske i tako se okitila srebrnim odličjem na Grand slam-u u Bakuu.

Na Grand slam-u u Bakuu, pored Milice Nikolić, Srbiju je predstavljalo još sedmoro džudista, i to Marica Perišić, Andrea Stojadinov, Strahinja Bunčić, Bajsangur Bagajev, Darko Brašnjović, Milica Žabić i Bojan Došen. Perišić i Žabić su osvojile peto mesto, dok je Došen zauzeo sedmu poziciju. Brašnjović je zaustavljen u trećem kolu, dok su Bunčić, Bagajev i Stojadinov zaustavljeni u drugom kolu takmičenja.

Izvor: oks.org.rs