Fenomenalni Novak zaustavio Rafu! Protiv Raonića za 5. titulu u Indijen Velsu!

Novak će se u nedelju boriti za svoj 27. trofej na turnirima iz Masters serije i petu titulu u Indijen Velsu.

U fantastičnom polufinalnom blokbasteru „BNP Paribas Open“-a prvi teniser sveta je savladao Španca Rafaela Nadala (4) rezultatom 7:6 (7:5), 6:2 u okršaju koji je trajao jedan čas i 58 minuta.

Nakon 48 duela protiv najvećeg rivala Novak je povećao prednost na 25-23.

Tokom prvog seta Novak i Rafa su demonstrirali sve čari tenisa. Rafi je pripao bolji start meča i prvi brejk (drugi gem). Prvi nosilac je u sledećem uzvratio, a potom i izjednačio na 2:2. Pri vođstvu Nadala od 5:4 Novak je spasio jednu brejk/set loptu a nešto kasnije set uveo u taj-brejk. Nakon izuzetno uzbudljivih dvanaest poena Novak je zahvaljujući jednom mini-brejku više posle 68 minuta igre došao do 1:0.

U prvoj polovini drugog seta nije bilo naznaka ko će se prvi rezultatski otcepiti. Novak je u šestom gemu oduzeo servis protivniku, poveo sa 4:2, a zatim još jednom u poslednjem gemu došao do brejka i potvrdio veliku pobedu.

Statistika: as poeni (2-2), dvostruke servis greške (3-0), direktni poeni (23-12), neiznuđene greške (29-26).

Poslednja Noletova prepreka na putu ka odbrani titule u Indijen Velsu biće 12. nosilac turnira, Miloš Raonić, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Belgijanca Davida Gofana rezultatom 6:3, 3:6, 6:3.

Srpskom teniseru je pripalo svih pet dosadašnjih međusobnih susreta protiv Kanađanina. Poslednji put sastali su se u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Australijen Opena (3:0 za Novaka).

Finale je na programu u nedelju od oko 21:00h (po srednjeevropskom vremenu).