Košarka: Cedevita i Budućnost sigurni, poraz Crvene Zvezde

Košarkaši Budućnosti zabeležili su osmu pobedu, nakon što su slavili u Podgorici protiv MZT-a. Tokom prvog poluvremena nisu uspeli da steknu značaniju prednost od 3-4 poena, tek početkom treće četvrtine kada su napravili seriju 9:0 počeli su da lome protivnika. U nastavku meča Budućnost je uglavnom imala prednost od desetak poena, u par navrata su gosti zapretili ali to je bilo sve od igrača MZT. Na kraju pobeda Budućnosti 65:55 i povratak na čelo tabele.Najefikasniji u redovima domaćina bio je Tadija Dragićević sa 19 poena.
Svakako najveće iznenađenje je pobeda Igosa u Pioniru, protiv Crvene Zvezde. Imali su sve košarkaši iz Beograda u svojim rukama, ali presudila je furiozna serija Igosa kada su nadoknadili veliki zaostatak, odmah nakon toga preuzeli vođstvo i na kraju zaslužene slavili 87:81. Goste je predvodio Vuk Radivojević sa 18 poena, dok su Simonović sa 17 i Kvinsi Miler sa 12 poena bili najefikasniji kod domaćina.

Za razliku od Crvene Zvezda, Cedevita je u Zagrebu bila mnogo bolji protivnik od Olimpije tokom čitavog meča. Posle tri četvrtine imali su nestvarnu prednost od 26 poena. Dobar meč je odigrao i mladi Dzanan Musa,koji je završio sa 10 poena,pored njega odlično je odigrao i Miro Bilan.
Poslednji meč desetog kola igraće Zadar i Partizan.

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...