Košarka Super liga: Partizan iznenadio crveno – bele

Partizan je uspeo da napravi brejk i seriju vrati na svoj parket. Uspeli su košarkaši Partizana da se podignu posle veoma bolnog poraza u poslednjim sekundama meča, i da posle samo dva dana slave kao gosti rezultatom 75:72.

Ali, početak meča nije nagoveštavao da crno – beli mogu do brejka. Jako loša prva deonica nije koštala novog poraza Partizan, i pored samo pet ubačenih poena tokom prvih deset minuta. Imali su dosta sreće, pošto i igra Crvene zvezde nije bila na nekom visokom nivou. Ipak, brzo su se vratili u meč i do poluvremena se uglavnom vodila izjednačena borba, ali na poluvremenu Crvena zvezda je  imala prednost od dva poena razlike (29:27). Posle poluvrmena nastavila se izjednačena borba, nijedan tim nije imao prednost veću od nekoliko poena, sve do finiša treće deonice kada je Edo Murić vezao nekoliko poena, a u poslednjim sekundama  treće četvrtine Adin Vrabac je pogodio trojku sa skoro celog terena za prednost 53:47. Trojka u poslednjim sekundama treće  četvrtine kao da je dala krila momcima u crno – belim dresovima. Odlično ih je služio šut u odlučujućoj četvrtini vezali su po dve dvojke i dve trojke Veličković i Džons, na to se nadovezao Petar Aranitović i  Partizan je pobegao na 67:52. Nije se Crvena zvezda predavala, ponovo su agresivnom igrom kao i u prethodnom meču uspeli da nadoknade veliki minus. Greškama Džamara Vilsona u završnici meča imali su priliku da stignu i do produžetka, ali  Marko Simonović i Branko Lazić nisu uspeli da pogode trojku u poslednjim sekundama meča.

Odlični kod pobednika su bili Džons i Veličković sa po 13 poena, na drugoj strani Cirbes je zabeležio 19 poena uz 11 skokova.