Nole preokretom do polufinala Vimbldona!

Novak Đoković zabeležio je 33. uzastopnu pobedu na Vimbldonu i plasirao se u polufinale najprestižnijeg teniskog turnira.

Branilac titule je u četvrtfinalnom okršaju protiv Andreja Rubljova (Rusija, 7) slavio posle seta zaostatka rezultatom 4:6, 6:1, 6:4, 6:3.

„Čestitam Rubljovu na odličnom meču i turniru. On je već dugo u top 10 i to sve govori. Sviđa mi se kako sam danas igrao. Nadam se da ću uspeti to da ponovim i za nekoliko dana u polufinalu. Želim da pružim svoj najbolji tenis u samoj završnici“, izjavio je Novak posle meča.

Meč je trajao dva časa i 47 minuta, a Novak je pobedom izjednačio rekord Rodžera Federera po broju gren slem polufinala – 46.

Iako je Novak bio taj koji je prvi došao do brejk šansi (tri u trećem gemu), prvi brejk pripao je Rubljovu, u devetom gemu, i doneo mu vođstvo u setovima posle 45 minuta igre (6:4), tokom kojih je srpski teniser ubacio svega 50% prvih servisa i načinio nekoliko jeftinih grešaka u ključnim trenucima.

Stvari su došle na svoje mesto u drugom setu. Novak je podigao nivo igre, dok je Rus sa druge strane popustio. Dva brejka Novaku su ekspresno donela veliku prednost od 5:0, a nakon dva naredna gema semafor je pokazivao 1:1 u setovima (6:1 za Novaka u drugom setu posle 28 minuta).

Sedmostruki šampion je krucijalnu prednost u trećem setu stvorio u petom gemu, oduzeo servis Rubljovu i tu zalihu čuvao do kraja, iako je u poslednjem gemu morao da spašava tri brejk lopte.

Tačku na susret Novak je stavio u četvrtom setu u kojem je dva puta oduzeo servis protivniku.

Statistika: as poeni (5-6), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (41-32), neiznuđene greške (23-25), broj osvojenih poena (120-96).

Janik Siner, 8. nosilac turnira, biće Novakov protivnik u polufinalu Vimbldona u petak. Italijan je u četvrtfinalu bio bolji od Rusa Romana Safiulina rezultatom 3:1.

Novak vodi sa 2:0 u duelima protiv Sinera. Poslednji duel odigrali su u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Vimbldona u kojem je srpski igrač posle 0:2 stigao do preokreta i trijumfa.