Nole silni je šampion Mastersa u Rimu!

Nedelja iz snova za Novaka u glavnom gradu Italije!

Fenomenalnih šest dana u Rimu najbolji teniser sveta krunisao je šestom titulom na turniru „Internazionali BNL d’Italia“ pobedom u finalu nad Stefanosom Cicipasom (Grčka, 4) rezultatom 6:0, 7:6 (7:5).

Ovo je Novakova 87. titula u karijeri, 38. Masters i prva u 2022. godini.

Novak je tajfunski prošao kroz prvi set. Tri puta je oduzeo servis Grku i dobio prvi period igre bez izgubljenog gema, 6:0. Srpski teniser je tokom prvog seta ubacio čak 87% prvih servisa od kojih je realizovao 92%. Osvojio je 27 poena naspram svega 10 rivala.

Nalet iz prvog seta Novak nije uspeo da zadrži u drugom. Pad u igri je bio evidentan, što je Cicipas iskoristio i posle samo jednog brejka došao do 1:4. Novak je uspeo da se vrati u poslednjem trenutku. Na 3:5 za protivnika vratio je brejk i izjednačio na 5:5. Prvi nosilac je bio bolji u taj-brejku, dobio ga rezultatom 7:5 i postao najstariji šampion turnira u Rimu.

Finalni meč je trajao jedan čas i 36 minuta.

Masters turnir u Rimu bio je Novakova poslednja priprema za drugi gren slem u sezoni, Rolan Garos, na kojem će od 22. maja do 5. juna braniti titulu.

Nole je dva puta u karijeri bio šampion Otvorenog prvenstva Francuske, 2016. i 2021. godine. U prošlogodišnjem finalu je posle preokreta srušio Stefanosa Cicipasa rezultatom 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.