Noletu pripao derbi prvog kola Madrida protiv Nišikorija

Značajna pobeda Novaka protiv jakog rivala u prvom kolu „Mutua Madrid Open“-a.

U svom prvom meču na drugom Masters turniru na šljaci u sezoni Novak je zabeležio pobedu nad Keijem Nišikorijem rezultatom 7:5, 6:4 posle jednog časa i 58 minuta igre.

Po trajanju uvodnog gema bilo je za očekivati da se prvi set neće završiti tako brzo. Odigrano je 16 poena, Novak je spasio dve brejk lopte i poveo sa 1:0. Nišikori je u petom gemu iskoristio prvu od tri vezane prilike da Novaku oduzme servis i došao do prvog brejka u duelu. Srećom, nije uspeo da potvrdi ovu prednost i naš teniser je izjednačio rezultat na 3:3. Mogao je Japanac da nastavi niz brejkova u sedmom gemu ali se Novak uspešno odbranio. Fenomenalnom igrom u dvanaestom gemu na servis protivnika Novak je posle 66 minuta došao do 7:5.

Do same završnice drugog seta nijedan teniser nije popustio na svoj servis. Kada je bilo najvažnije, Novak je pritisnuo početni udarac protivnika, došao do brejka i trijumfa.

Statistika: as poeni (6-1), dvostruke servis greške (5-1), direktni poeni (26-21), neiznuđene greške (33-26).

Novak će sledeći meč u Madridu odigrati u sredu. U okviru meča drugog kola rival će mu biti pobednik susreta Kajl Edmund (Velika Britanija) – Danil Medvedev (Rusija).

Srpski teniser u Španiji brani polufinale i 360 ATP poena.