Novak preko Švarcmana do četvrtfinala Rolan Garosa

Izvor: Profimedia

Prvi nosilac Rolan Garosa bez izgubljenog seta se plasirao u 13. četvrtfinale drugog gren slema sezone.

Novak je još jednom pokazao da se fenomenalno oseća u Parizu i u osmini finala rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:3, 6:3 nadigrao 15. nosioca Dijega Švarcmana, čime je nastavio sjajan niz na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Susret na Suzan Lenglen terenu trajao je dva časa i 15 minuta nakon kojih je Novak došao do 7-0 u međusobnim duelima protiv Argentinca.

Novak se u trećem gemu suočio sa dve brejk lopte za protivnika koje je uspešno spasio i preuzeo kontrolu nad setom. Odmah u sledećem gemu je napravio brejk, potom isti duplirao u šestom i posle 35 minuta poveo sa 1:0 nakon 6:1.

Švarcman je bolje ušao u drugi set. Oduzeo je Novaku servis u drugom gemu, a zatim došao do 3:0. Srpski teniser je odlično odreagovao na ovakav razvoj situacije, značajno podigao nivo igre, vezao šest gemova (tri brejka) i osvojio drugi set rezultatom 6:3.

Čekao je prošlogodišnji šampion svoju priliku u trećem setu i dočekao je u šestom gemu. Oduzeo je servis protivniku šesti put danas i približio se novoj pobedi na pariskoj šljaci koja je usledila posle tri gema.

Statistika: as poeni (3-1), dvostruke servis greške (1-5), direktni poeni (28-23), neiznuđene greške (31-45).

Nole u četvrtfinalu Rolan Garosa (utorak) čeka boljeg iz okršaja Rafael Nadal (Španija, 5) – Feliks Ožer-Alijasim (Kanada, 9).