Novak u osmini finala Monte Karla

Najbolji teniser sveta pobedom se vratio na teren posle pauze od pet nedelja.

Novak je u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu na terenu proveo jedan čas i 47 minuta da bi došao do pobede nad Ivanom Gahovim (Rusija, ATP #198) rezultatom 7:6 (7:5), 6:2.

Fotografija: Profimedia

Srpski teniser je protiv Gahova odigrao prosečan meč što je možda i bilo očekivano ako se uzme u obzir da od 3. marta nije odigrao takmičarski duel.

Prvi se sa brejk loptama u uvodnom setu suočio Novak (u petom gemu). Spasio je dve, a potom propustio dve. Gahov je u sedmom gemu napravio brejk, ali tu prednost je izgubio već u narednom. Set je posle 69 minuta igre pripao Novaku u taj-brejku rezultatom 7:5.

Prelomni trenutak drugog seta bio je peti gem u kojem je Novak napravio brejk, isti u sledećem potvrdio, a zatim i duplirao. Sigurnih 6:2 za prvu pobedu na šljaci u 2023. godini.

Statistika meča: as poeni (4-5), dvostruke servis greške (2-7), direktni poeni (14-24), neiznuđene greške (21-31), broj osvojenih poena (79-63).

Sledeći rival prvog favorita „Rolex Monte-Carlo Masters“-a biće pobednik italijanskog duela u okviru kojeg se sastaju Lorenco Muzeti i Luka Nardi (obojica su do glavnog žreba došli kroz kvalifikacije).

Novak će meč trećeg kola odigrati u četvrtak.