Odbojka: Poznati učesnici Finalnog turnira Kupa Srbije

Poznati su svi učesnici Finalnog turnira Kupa Srbije u obe konkurencije. Ni u drugim utakmicama u ženskoj konkurenciji, nije bilo iznenađenja. Jedino je Kraguj, pružio žestok otpor Crvenoj zvezdi ali su na kraju crveno-bele slavile plasman na Finalni turnir. Vizura je nakon pobedu u prvom meču protiv Železnićara u pet setova, na domaćem terenu u Beogradu bila ubedljiva. Ostvaren je ubedljiv trijumf rezultatom 3:0, pa će odbojkašice Vizure braniti osvojeni trofej od prošle godine. NIS Spartak nije imao problema ni u drugoj utakmici, protiv prvoligaša Futoga, koji je pružio dostojan otpor favoritu. Poslednji učesnik Finalnog turnira je Jedinstvo(Stara Pazova), koja je slavila i u drugom meču protiv Tenta i na kraju su zasluženo otišle u narednu rundu Kupa Srbije. Finalni turnir jubilarnog, 50. Kupa Srbije 2016. u konkurenciji odbojkašica odigraće se 20. i 21. februara.
Odbojkaši su bili ubedljivi kao i odbojkašice, i favoriti nisu ostavili ni gram nade protivnicima. Mladi Radnik, Vojvodina, Crvena zvezda i Novi Pazar su obezbedili plasman na Finalni turnir Kupa Srbije, pošto su u revanš mečevima opravdali ulogu favorita i ubedljivo su slavili u svojim četvrtfinalnim mečevima.
Finalni turnir 51. Kupa Srbije 2016. u konkurenciji odbojkaša odigraće se 27. i 28. februara.

Određivanje tehničkog organizatora Finalnog turnira, kao i žreb za polufinale obaviće se 21. januara u 13,00 časova u beogradskom hotelu „M“.