Pobeda Novaka na startu Nitto ATP Finala u Torinu

Najbolji teniser sveta je na najbolji mogući način započeo učešće na ATP Finalu u Torinu.

U svoj prvom meču u okviru zelene grupe Novak je nadigrao osmog nosioca Kaspera Ruda iz Norveške rezultatom 7:6 (7:4), 6:2.

Meč u dvorani „Pala Alpitour“ je trajao jedan sat i 30 minuta.

Iako su mu pripala prva dva poena, Novak je već u uvodnom gemu pretrpeo gubitak servisa. Brejk je vratio u šestom i izjednačio na 3:3. Pri vođstvu od 5:4 srpski teniser je propustio dve prilike za brejk/set. Rud je tokom seta pružao neočekivano kvalitetan otpor Novaku i izborio igranje taj-brejka. Nakon klackalice u prvom delu, Novak je osvojio poslednja dva poena na servis rivala i sa 7:6 (7:4) otišao na pauzu.

Novak je „načetom“ rivalu odmah na startu drugog seta oduzeo servis i ubrzo poveo sa 2:0. Ovo je ujedno bio i početak kraja za mladog norveškog tenisera. Do kraja seta Novak je odigrao rutinski dozvolivši protivniku osvajanje samo dva gema.

Statistika: as poeni (10-9), dvostruke servis greške (0-4), direktni poeni (23-23), neiznuđene greške (13-20), broj osvojenih poena (72-50).

Sledeći meč u okviru Round Robin faze na završnom turniru Novak će odigrati u sredu, a još uvek nije poznato da li će mu rival biti Stefanos Cicipas (4) ili Andrej Rubljov (5).

Svaka pobeda u uvodnom delu turnira nosi 200 ATP poena.

Izvor: novakdjokovic.com