Pobeda Partizana u Belgiji nakon ,,infarkt završnice“!

Nakon još jedne dramatične završnice ponvo je Partizan izašao kao pobednik, ovog puta u Belgiji protiv ekipe Šarloa!

Tokom prve dve deonice, igrala se egal košarka. Domaći tim je pravio minimalnu prednost i uspešno je održao do kraja prvog poluvremena (34:30). Nakon pauze, Šarloa predvođena raspoloženim Šeperdom dolazi i na plus četrnaest sredinom treće deonice. Konfuzija u igri crno – belih vodila je ka totalnom debaklu, ali krajem treće i početkom četvrte četvrtine, gosti uzimaju stvari u svoje ruke. Nakon par pogođenih trojki Andrića, utakmica je ponvo došla na ,,jedan posed“.

Partizan – Šarloa

U samom finišu meča, posle par loših akcija domaćina, Partizanu je ostao napad za pobedu. Lopta je došla u ruke Hečera koji je nakon ulaza uspešno realizovao šut i doneo veliko slavlje za svoju ekipu i navijače!

Konačan rezultat: 63:65, (20:14), (14:16), (17:14), (12:21)

U domaćem sastavu najefikasniji bio je Šeperd sa 31 upisanim poenom, dok je tim iz Beograda predvodio Mihailo Andrić sa 14 poena, uz pratnju Vrapca i Veličkovića sa po 11.