fbpx

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ПРВОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА “РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА” – НИШ

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
ПРВОГ РЕПУБЛИЧКОГ ФЕСТИВАЛА „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ

На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је око 3000 радова из читаве Србије, у свим категоријама.

Литерарна категорија-проза:

Стручни жири у саставу:
1.Власта Ценић,песник
2.Биљана Ћирић Димитријевић,проф.српског језика
3.Милена Миљковић,проф.разредне наставе, је дана 15.5.2015.год. донео следећу одлуку:

Млађи узраст:
1.Матеја Дамјановић 3.р. ОШ „Ђ. Јакшић“ –Јелашница,Просек
2.Наталија Јовчић 4.р. ОШ „Бора Станковић“ – Каравуково
3.Мирослав Петровић 4.р.ОШ „Д. Ст Лазаревић“ –Бабушница
Похвале: Јован Кошевић 4.р. ОШ „Сава Шумановић“ – Земун; Анта Савић 4.р. ОШ „ Цана Марјановић“ –Раља; Александар Вељковић 2.р. ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“ –Књажевац; Милена Марјановић, ОШ „Горња Јабланица“ – Медвеђа; Огњен Енгелов 3.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“ –Брзи Брод; Божидар Павковић 4.р. ОШ „Доситеј Обрадовић“ – Ниш; Александар Курћубић 3.р. ОШ „Вук Караџић“ –Лучани.

Старији узраст:
1.Сеида Даутовић 8.р.ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“–Нови Пазар
2.Ања Здравковић 6.р. ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш
3.Ива Мирчевић 8.р. ОШ „Бановић Страхиња“ – Београд
3.Исидора Алексић 6.р. ОШ „Вук Караџић“ – Стојник
Похвале:Ајша Демировић 8.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар; Катарина Цветковић 8.р. ОШ „Добрила Стамболић“ – Сврљиг;Ања Милошевић 6.р. ОШ „Бранко Миљковић“ –Ниш;Доротеа Савић 5.р. ОШ „Сремски фронт“ – Шид; Антоније Стојиљковић 6.р. ОШ „Бранко Миљковић“ – Ниш; Демир Шаботић 8.р. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар; Александра Шалер,ОШ „Краљ Александар Први“ –Пожаревац.

Литерарна категорија – поезија:
Стручни жири у саставу:
1. Русомир Арсић, песник
2. Душко Милосављевић, проф.разредне наставе
3. Наталија Миленковић, проф.српског језика
је дана 15.5.2015.год. донео следећу одлуку:

Млађи узраст:
1.Настасија Јовчић 4.р.ОШ „ Бора Станковић“– Кравуково 2.Јована Стаменовић 4.р. ОШ „Д. Ст. Лазаревић“-Бабушница
3.Матија Савић 2.р. ОШ „Стефан Немања“ –Ниш
Похвале:Вања Димитријевић 4.р. ОШ „Бора Станковић“-Каравуково; Тијана Ђорђевић 2.р. ОШ „Ђура Јакшић“-Јелашница;Михајло Дујкић 3.р. ОШ „3.Октобар“-Бор; Николина Нешић 3.р. ОШ „Први мај“-Трупале;Димитрије Ристић 2.р. ОШ „Стефан Немања“-Ниш; Александра Миливојевић 4.р. ОШ „Свети Сава“-Ниш; Анђела Татић 2.р. ОШ „Стефан Немања“-Ниш.

Старији узраст:
1.Ксенија Голубовић 7.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод 2.Маргарита Митровић 7.р.ОШ „Станислав Сремчевић“-Крагујевац
3.Лука Максимовић 6.р. ОШ „Цар Константин“-Ниш
Похвале:Алекса Миленковић 6.р. ОШ „Радоје Домановић“-Ниш; Алексдандар Илић 6.р. ОШ „Први мај“-Трупале; Теодора Мијатовић 5.р. ОШ „Драгољуб Дудић“-Београд; Ана Бобић 7.р. ОШ „Филип Вишњић“-Београд; Стеван Стојановић 6.р. ОШ „Бранко Миљковић“-Ниш;Кристина Николић 8.р. ОШ „Радоје Домановић“-Параћин;Ђорђе Ђокић 6.р. ОШ „Браћа Медић“-Ваљево.

Ликовна категорија:
Стручни жири у саставу:
1.Ина Драгосављевић,проф.ликовне културу
2.Даница Мишић Јевтовић,проф.разр.наставе је дана 15.5.2015.год. донела следећу одлуку:

Млађи узраст:
1.Тијана Цибулова 3.р. ОШ „15.октобар“-Пивнице
2.Катарина Петровић 4.р. ОШ „Вук Караџић“-Стојник
3.Мила Симулов 1.р. ОШ „Ђура Јакшић“-Кикинда
Похвале: Ана Костић 4.р. Облачина; Миљана Младеновић 2.р. ОШ „Вук Караџић“-Малошиште; Ива Николић 4.р. ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Брзи Брод;Катарина Милошевић 1.р. ОШ „Франце Прешерн“-Београд;Петар Алексић 3.р. ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“-Књажевац; Мартон Динде 3.р. ОШ „Мирослав Антић“-Палић; Анђела Милосављевић, ОШ „Доситеј Обрадовић“-Умка; Сарапка Река, ОШ „Мирослав Антић“-Палић.

Старији узраст:
1.Катарина Стаменковић 7.р. Прокупље
2.Дара Ђорђевић 6.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац
3.Ивана Јовановић 5.р. ОШ „Милан Ракић“-Мионица
Похвале: Дуња Ловрић 7.р. ОШ „Никола Вукићевић“-Сомбор; Јована Илић 6.р. ОШ „Стојан Новаковић“-Блаце; Лидија Стевић 8.р. ОШ „9.октобар“-Прокупље;Аница Потић 6.р. ОШ „Душан Радовић“-Пирот;Анђела Јовановић 6.р. ОШ „Душан Радовић“-Ниш;Јелена Рокман 5.р. Ш „Никола Вукићевић“-Сомбор;Анђела Симић 7.р. ОШ „Душан Радовић“-Пирот; Никола Николић 7.р. ОШ „Иван Милутиновић“-Сланци; Нађа Ристић 8.р. ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“-Књажевац;Похвала за групни рад ОШ „Свети Сава“-Велика Плана.

Драмска категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Ирена Златковић,проф.српског језика
2.Станиша Костадиновић,проф.разр.наставе је дана 15.5.2015.год. донео следећу одлуку:
1.„Рођење, бабине и крштење детета“– ОШ „Ј.астребачки партизани“ – Мерошина
2.„Коледарска прича“ – ОШ „Десанка Максимовић“ – Прибој
Похвале: „Мој родни крај“ – ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод; „Испричување“ – ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“ – Бабушница; „Огњиште које се никад не гаси“ – ОШ „Сремски фронт“ – Шид.

Иако Конкурсом фестивала „Ризница талената“ за ову годину није предвиђена категорија кратког филма, на адресу организатора, неколико школа је послало кратке филмове. Жири је уважио жељу наставника и ученика да покажу своју креативност и у овој области, па је детаљно прегледао и анализирао послат материјал. Одлучено је да се ипак доделе две похвале: „Моје родно место“ -ОШ „Никодије Стојановић Татко“ – Прокупље; и „Калемегдан“ ОШ „ Петар Кочић“ – Земун

Музичка категорија:

Стручни жири у саставу:
1.Сашка Стојанов Крстић,магистар музике
2.Татјана Величковић Минчић,професор флауте је дана 15.5.2015.год. донео следећу одлуку:

Певање:1.Јелена Здјелар 5.р. ОШ „Сремски фронт“-Шид
2.Моника Митић – Јелашница
3.Милица Реџепи, ОШ „Д. Максимовић“-К.Каменица
Похвале: Николина Сташевић; Јована Симоновић- ОШ „Свети Сава“-Трстеник; Композиција Ђурђевак Бор, Андреа Димитријевић – Каравуково; Композиција Здравац – Злот.

Свирање: 1.Ангелина Гајић, ОШ „Чегар“-Ниш
2.Михајло Антић, ОШ „Д. Максимовић“-К.Каменица
3.Никола Јовановић, ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Б.Брод
Похвале: Нина Цветичанин-Каравуково; ОШ „Доситеј Обрадовић“-Ниш; Дамиан Адамек, ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Б.Брод.

Плесна категорија:
Стручни жири у саставу:
1.Лидија Крстић ,члан КУД Абрашевић Ниш
2.Марко Симић, члан КУД Абрашевић Ниш је дана 15.5.2015.год. донео следећу одлуку:

1.ОШ „Др Зоран Ђинђић“-Б.Брод
2.ОШ „Трајко Перић“ –Велико Ропотово
3.ОШ „Доситеј Обрадовић“ – Ниш

Похвале:ОШ „Јастребачки партизани“-Мерошина; ОШ „Синиша Јанић“ – Власотинце; ОШ „Иво Андрић“ (каубојски плес) –Ниш

Комисије су на основу освојених бодова сачинили ранг листу финалиста овогодишњег фестивала „Ризница талената“. Финалисти су:

1. ОШ „Др Зоран Ђинђић“ – Брзи Брод
2. ОШ „Бора Станковић“ – Каравуково
3. ОШ „Ђура Јакшић“ – Јелашница
4. ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“ – Нови Пазар
5. ОШ „Јастребачки партизани“ – Мерошина
6. ОШ „Сремски фронт“ – Шид
7. ОШ „9. Октобар“ – Прокупље

Позивамо награђене ученике у свим категоријама да 24.5.2015.год. (недеља) у 12 h, у просторијама Учитељског дома – ул.Краља Стефана Првовенчаног бр.2,присуствују додели награда и признања.

Похваљеним ученицима, похвале ће бити достављене поштом на адресу школе.

Свим награђеним и похваљеним ученицима честитамо на успешном учешћу на фестивалу, а осталим ученицима желимо више успеха наредне године.

Контакт особе за додатне информације:
Ана Младеновић 060/0251652
Станиша Костадиновић 069/3366717
УЧИТЕЉСКО ДРУШТВО НИШ

Ana Mladenović
Ana Mladenović
Rođena sam u Nišu 20.02.1978.god.,gde sam završila osnovnu i srednju školu.Učiteljski fakultet sam završila u Vranju,nakon čega sam počela da radim u svom rodnom gradu,u OŠ "Branko Miljković". Autor sam bloga "Koračajmo zajedno korak po korak" preko kog sarađujem sa svojim učenicima i njihovim roditeljima.U svom radu trudim se da objedinim tradicionalno i savremeno,poštujući ličnost deteta i njegove potrebe. Jer kao što reče Montenj: "Detinja duša nije ćup koji valja napuniti,već ognjište koje treba razbuktati"