Rutinska pobeda Novaka nad Amberom, rival u četvrtfinalu Gofan

Novak je opravdao ulogu favorita u meču osmine finala Vimbldona i pobedom od 3:0 izborio plasman među osam najboljih.

Jedan čas i 42 minuta bilo je potrebno četvorostrukom šampionu i braniocu titule da rezultatom 6:3, 6:2, 6:3 nadigra 21-godišnjeg Iga Ambera (Francuska, ATP #66).

Jedini brejk, koji mu je pripao u četvrtom gemu, bio je dovoljan Novaku da uvodni set reši u svoju korist rezultatom 6:3 posle 32 minuta.

Srpski igrač je bio još ubedljiviji na terenu u drugom setu. Najpre je u trećem gemu oduzeo protivniku servis bez izgubljenog poena, a potom u sedmom gemu taj brejk duplirao za 6:2 nakon 35 minuta.

Posle nešto sporijeg starta trećeg seta, Novak je pojačao ritam u sedmom gemu, došao do brejka sa nulom i lagano priveo susret kraju.

„Uvek je cilj stići do poslednje faze na gren slemovima. Formu tempiram da budem najbolji upravo na ovim turnirima. Sjajna je stvar ući među osam najboljih“, izjavio je prvi teniser sveta posle meča.

Statistika: as poeni (3-6), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (25-20), neiznuđene greške (14-34), broj osvojenih poena (90-60).

Za plasman u polufinale Vimbldona Novak će u sredu igrati protiv 21. nosioca Davida Gofana, koji je rezultatom 3:1 bio bolji od Španca Fernanda Verdaska.

„Gofan je jedan od najbržih igrača na ATP turu. Ima fenomenalan rad nogu koji mu dozvoljava da bude u balansu. Bio je top 10 igrač, dobijao je velike igrače na nekim turnirima. Vraća se posle povrede i ponovo je u vrhunskoj formi. Biće to veliki izazov za obojicu“, rekao je Novak o svom sledećem rivalu.

Biće to sedmi susret srpskog i belgijskog tenisera. Novak vodi 5-1, a poslednji meč pripao je Gofanu u četvrtfinalu Monte Karle pre dve godine.