Trijumf Novaka nad Hačanovim za novi rekord i četvrtfinale Rolan Garosa

Četvrtom pobedom u Parizu (bez izgubljenog seta) Novak se plasirao u svoje jedanaesto uzastopno četvrtfinale na Otvorenom prvenstvu Francuske, što nikome u Open eri nije pošlo za rukom.

Prvi nosilac je u osmini finala poslednjeg gren slema u sezoni maksimalnim rezultatom, po setovima 6:4, 6:3, 6:3 savladao Rusa Karena Hačanova, 16. tenisera sveta.

Meč je zbog kiše odigran u dvoranskim uslovima na Filip Šatrije terenu, a trajao je dva sata i 23 minuta.

Prvi set rešavao se u poslednjim gemovima kada su teniseri napravili tri brejka u nizu. Najpre je Novak oduzeo servis Hačanovu iskoristivši treću brejk loptu i poveo sa 5:3, da bi protivnik uzvratio već u sledećem. Novim brejkom u gemu koji je usledio Novak je posle 52 minuta poveo sa 1:0.

Novak je sigurno ušao u drugi set i rezultatski se otcepio u četvrtom gemu, 3:1. Pri vođstvu od 4:2, srpski teniser je spasio četiri brejk lopte od kojih su tri bile vezane, a zatim isto toliko propustio. Ipak, na svoj servis gem je bez drame okončao drugi set rezultatom 6:3 nakon 48 minuta igre.

Treći set počeo je brejkom Novaka. Iako je imao 2:0, naš teniser je dozvolio Kačanovu da se vrati i povede sa 3:2. U gemu koji je usledio Novak je spasio dve brejk lopte a zatim preuzeo kontrolu nad setom u svoje ruke. Dva brejka u nastavku i 72. pobeda na Rolan Garosu je bila tu.

Statistika: as poeni (2-5), dvostruke servis greške (1-4), direktni poeni (44-31), neiznuđene greške (28-31), broj osvojenih poena (112-88).

Novakov protivnik u četvrtfinalu pariskog gren slema biće pobednik meča Pablo Karenjo Busta (Španija, 17) – Danijel Altmajer (Nemačka).