Veliki preokret Metalca

Košarkaši Metalca uspeli su da zabeleže četvrtu pobedu u KLS, pošto su u osmom kolu na svom parketu savladali Smederevo, rezultatom 79:78.

Valjevski sastav je još jednom odigrao dva potpuno različita poluvremena. Tokom prvih dvadeset minuta gosti su dominirali i imali su ogromunu prednost od čak dvadeset razlike, pri rezultatu 43:23. Sjajno su u tim momentima delovali mladi momci Zorana Todorovića, a posebno se istakao Goga Bitadze. Ipak, bilo je jasno da mladi tim iz Smedereva ne može u tom ritmu da odigra čitavu utakmicu, pa su Janković i Vasić uspeli da približe domaći sastav na „samo“ 12 poena razlike na poluvremenu. U nastavku meča bila je evidentna mnogo veća energija u odbrani, usledile su potom ukradene lopte Đukana Đukanovića i poeni Milana Radivojevića, kojima su igrači Metalca počeli da tope veliku prednost gostiju. Do kraja treće deonice pogodio je i Aleksandar Vasić trojku i približio svoj tim pred poslednju deonicu na 58:59. Poslednja prednost gostiju na utakmici bila je posle poena Bidatzea za 61:58, ali od tog trenutka domaći košarkaši prave seriju od 12:0 koja je na kraju i odlučila pobednika ovog meča. Pokušali su gosti da se vrate posle pogođene trojke Kenića za 72:68, međutim usledio je odgovor Đukana Đukanovića za 75:68. Sam finiš meča doneo je penal završnicu, u kojoj su domaći košarkaši bili mirne ruke za veoma važnu pobedu.

Najefikasniji kod pobednika je bio Milan Radivojević sa 21 poenom, odličnu podršku je imao u vidu Aleksandar Vasića koji je meč završio sa 18 poena i 8 asistencija, a dobar meč je odigrao i Miloš Janković koji se zaustavio na 17 poena. Kod gostiju mladi Bitadze je ubacio 16 poena, a po 13 su upisali Kenić i iskusni Božović.

Metalac je upisao važnu pobedu pred naredna dva gostovanja (Beovuk i Mladost), a ova pobeda posebno dobija na značaju s obzirom da je valjevski sastav bio oslabljen neigranjem Brane Đukanovića.