ATP kup: Maestralna pobeda Srbije protiv Kanade posle preokreta

Teniska reprezentacija Srbije odnela je prvu pobedu na ATP kupu koji se od 2. do 6. februara igra u Melburnu. Naši teniseri su u prvom kolu u okviru grupe A slavili protiv Kanade rezultatom 2:1.

Fotografija: Profimedia

U prvom susretu dana Miloš Raonić je pokazao odličan tenis i nadigrao Dušana Lajovića rezultatom 6:3, 6:4, čime je svojoj zemlji doneo prvi poen.

Potom je na teren izašao Novak i posle jednog časa i 53 minuta igre rezultatom 7:5, 7:5 savladao Denisa Šapovalova.

„Odlično otvaranje sezone. Meč je bio vrlo neizvestan. Igrati protiv Denisa je uvek veliki izazov, posebno na ovoj podlozi. On je vrlo talentovan igrač. ATP kup je sjajno takmičenje. Posebno jer predstavljamo svoju zemlju i mislim da je to najbolji način da se počne sezona. Provođenje vremena sa svojim timom je nešto čemu se najviše radujem“, rekao je Novak posle meča.

Prvi set bio je neizvestan do same završnice. Novak je u četvrtom gemu imao dve brejk šanse da se rezultatski otcepi, ali je brejk stigao tek u poslednjem, dvanaestom gemu. 58 minuta na terenu i 7:5 za srpskog tenisera.

Gotovo identičan scenario viđen je u drugom setu. Novak u dvanaestom gemu oduzima servis teniseru iz Kanade i sa novih 7:5 donosi Srbiji izjednačujući poen.

Statistika: as poeni (1-9), dvostruke servis greške (3-4), direktni poeni (12-25), neiznuđene greške (15-38), broj osvojenih poena (78-66).

Fenomenalni Novak Đoković i Filip Krajinović su u dublu odluke demonstrirali sjajan timski duh i pobedili Miloša Raonića i Denisa Šapovalova rezultatom 7:5, 7:6 (7:4) posle jednog časa i 37 minuta igre.

Prvi set našem paru je pripao posle jedinog brejka u jedanaestom gemu. U drugom setu nije bilo brejkova, tako da je taj-brejk bio taj koji je doneo Novaku i Filipu konačan trijumf i prvu poziciju u grupi A.

Sledeći i poslednji rival branilaca titule u okviru grupe A biće Nemačka (noć između srede i četvrtka). Novak bi na teren trebalo da izađe u četvrtak oko 02:00h (po srednjeevropskom vremenu) a rival će mu biti 7. teniser sveta, Aleksander Zverev.