Božićna pobeda Novaka nad Medvedevim za finale Adelajda!

Nije moglo lepše na ovako veliki dan…

Novak će se u nedelju boriti za prvi trofej u 2023. godini i 92. u karijeri.

Prvi nosilac je u polufinalu „Adelaide Internetional“-a savladao sedmog tenisera sveta Danila Medvedeva rezultatom 6:3, 6:4.

„Srećan Božić svima koji danas slave. Hvala što ste došli da proslavimo zajedno“, započeo je Novak obraćanje nakon meča, a onda se osvrnuo na povredu sa kojom se suočio sredinom uvodnog seta.

„Srećom, nije ništa ozbiljno. Da jeste, ne bih mogao da nastavim. Pokušao sam da uzmem medicinski tajm aut i lekove, da smanjim zapaljenje, da se sredim posle nekoliko gemova, da zadržim momentum i da mu ne dozvolim da mi oduzme servis. To je bio ključ. Nadam se da će za sutra sve biti ok. Ne mogu da kažem da mi nije prošao kroz glavu Melburn, ali ne smem da kalkulišem. Pokušavam da dajem sve od sebe gde god da sam i da pobedim.“

Fotografija: EPA

Novakov rekordni, 348. meč protiv top 10 igrača trajao je jedan čas i 29 minuta.

Prvi set odlučio je jedan brejk do kojeg je Novak došao u četvrtom gemu. Pri vođstvu od 5:2, našem teniseru je ukazana medicinska pomoć zbog bolova u levoj butini. Po povratku na teren Novak se oprezno kretao, ali je i sa takvom igrom uspeo da dođe do prvog seta rezultatom 6:3 posle 45 minuta.

Ključni trenutak u drugom setu, samim tim i meču, bio je sedmi gem drugog seta u kojem je Novak iskoristio prvu brejk loptu u i poveo sa 4:3. Tu prednost je u narednom gemu potvrdio za 5:3, iako je morao da spašava jednu brejk loptu.

Novak će u finalu Adelajda u nedelju od 08.30h po srednjeevropskom vremenu igrati protiv 22-godišnjeg Amerikanca Sebastijana Kurde, 33. igrača ATP liste.

Kurda je vodio 7:6, 1:0 u polufinalu kada mu je Japanac Johito Nišioka predao meč zbog povrede.

Biće to prvi međusobni duel srpskog i američkog tenisera u karijeri.