Dva srebra za Anju Crevar na EP do 23 godine

Anja Crevar, najbolja srpska plivačica, osvojila je dve srebrne medalje na Evropskom prvenstvu do 23 godine u Dablinu.

Učenica Gorana Grahovca je prvom u finalu trke na 200 delfin do cilja je stigla u vremenu državnog rekorda 2:10,02, čime je za skoro sekundu popravila svoj dosadašnji najbolji rezultat (2:10,98) ostvaren pre manje od meses dana  na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

Prva je bila Amerikanka Stiklne sa 2:08,50, ali kako Amerikanci učestvuju u Dablinu kao gosti, zlato je pripalo Britanka Makines sa 2:09,73. Iako je ovo zvanično kontinentalni šampionat na njemu učestvuju kao gosti i takmičari iz Sjedinjenih Američkih Država i Južne Afrike.

Samo pola sata kasnije, Anja je odličje istog sjaja osvojila i na 400 mešovito. Štopericu je zaustavila na 4:46,86. Ponovo je slavila Amerikanka, ovaj put Kozan sa 4:40,97, ali je zlato pripalo drugoplasiranoj Irkinji Volš sa 4:42,37.

Drugog dana takmičenja u finalu je plivala i Nina Stanisavljević na 50 slobodno. Bila je osma sa 25,42. Slavila je Slovenka Neža Klančar sa rezultatom 24,76.

Izvor: sportklub.n1info.rs