EVROLIGA: Zvezda prokockala pobedu u finišu,Raduljica i Mačvan razbili Makabi!

Košarkaši Olimpije iz Milana slavili su na svom terenu protiv Makabija rezultatom 99:97! Delovalo je da će izabranici Jasmina Repeše nekoliko minuta pre kraja imati lak posao da reše pitanje pobednika na ovom meču, predvođeni raspoloženim srpskim duom. Pre svega greškama tima iz Milana i dobrom realizacijom šuta gostiju, meč dobija neizvesnu završnicu. Na sreću domaćih u poslednjim sekundama popularni ,,ponos Izraela“ maša šut za ulazak u produžetke i time donosi veliko slavlje navijačima Olimpije.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Riki Hikman sa 22 poena, Mačvan sa upisanih 18, dok je Raduljica postigao 15 poena. Tim Makabija predvodio je Gaudlok sa 27 poena ali ni to nije bilo dovoljno da bi njegova ekipa slavila u Italiji.

Ekipa Dejana Radonjića novu sezonu startovala je porazom na domaćem terenu od Darušafake. Turski tim slavio je rezultatom 70:73 nakon neizvesne završnice!

Zvezda je bolje otvorila meč i na krilima Ognjena Kuzmića dobila prvu četvrtinu 24:17. Sve do poluvremena domaći tim nije ispuštao prednost i na odmor se otišlo rezultatom 44:30 u korist Zvezde. U drugom delu meča probudila se ekipa Dejvida Blata i pred poslednju četvrtinu prednost domaćih spustila na samo -6. U samoj završnici meča veoma raspoloženi Klajburn i Bertans donose prednost svom timu i nakon penal završnice izlaze kao pobednici ovog dramatičnog duela!

U timu Zvezde najefikasniji bili su Kuzmić sa 16, Gudurić sa 13 i Mitrović sa 12 postignutih poena. Na drugoj strani Klajburn je upisao 19 poena dok je Bertans imao nešto slabiji učinak sa postignutih 13.