Košarka Final four: CSKA osvojio Evroligu

CSKA igra najbolju košarku u Evropi, to je epilog finala Evrolige u kome je ruski predstavnik savladao Fenerbahče,  rezultatom 101:96. U Berlinu je odigrana jedan od najboljih utakmica u poslednjih nekoliko godina. Košarkaši Fenera imali su početno vođstvo od 11:7, i tada niko u Berlinu nije verovao da će CSKA sa velikom prednošću otići na poluvreme ali to se desilo. CSKA je posle dvadeset minuta igre imao visoku prednost, zahvaljujući odličnoj seriji tokom druge četvrtine od 15:1. Na kraju  druga četvrtina je završena rezultatom 28:10 u korist Miloša Teodosića i družine, i to je bio glavni razlog  veoma visoke prednosti. Ali, nije Fenerbahče želeo tako lako da se preda. Željko Obradović je najbolji trener u istoriji ove igre i znao je kako da podigne svoju ekipu. Nakon pauze proradio je centar Judo, bio je prilično dominantan pod košem. Tokom poslednje četvrtine neverovatno je igrao i omaleni Bobi Dikson, koji pogađa nekoliko teških šuteva za poptpunu neizvesnost. Poslednji minut utakmice doneo je potpuni preokret kada je Kostas Slukas pogodio dva slobodna bacanja za potpuni preokret Fenerbahčea 83:81. Poslednji napad na utakmici  imao je CSKA, De Kolo promašuje trojku , ali  iz odbojke pogađa Viktor Hrijapa za produžetak. U dodatnih pet minuta izabranici Željka Obradovića kao da su ostali bez snage i nisu mogli da savladaju moćnu Armiju, dok je na drugoj strani precizan i smiren ostao Nando De Kolo  i zasluženo doneo pehar svom timu.

Najefikasniji kod pobednika je bio De Kolo sa 22 poena, pratili  su ga Teodosić sa 19 i Hajns koji je ubacio 15 poena. U redovima Fenerbahčea odlično je odigrao Dikson koji je meč završio sa 17 ubačenih poena.