Košarka: Tajfun oduvao Metalac, pobeda Sutjeske i Mege

Odigrana su tri meča desetog kola Aba lige. Najpre su košarkaši Metalca gostovali ekipi Tajfuna u Šentjuriju, gde su poraženi od domaćina rezultatom 76:63. Domaći su od starta meča zaigrali odlično, u devetom minutu imali su već devet poena prednosti 23:14, međutim brzo je Metalac uhvatio priključak u par navrata je imao i prednost od nekoliko poena, ali se na poluvreme otišlo sa prednošću Tajfuna 39:35. U drugom poluvremenu domaći prave ključnu seriju od rezultat 41:39 do 49:39. Pokušavali su igrači Metalca da se vrate u igri i uhvate kakav takav priključak, ali jednostavno svaku njihovu nadu da se vrate u meč raspršili su Sandi Čebular i Klark. Na kraju ubedljivih 76:63, domaće je predvodio Čebular sa 24 i Klark sa 17 poena, kod Metalca vredan pomena je bio samo Nikola Malešević sa 16 poena.
Krka je pomalo neprijatno poražena u Novom Mestu od fenjeraša Sutjeske. Silno motivisani gosti su odlično ušli u meč i veoma rano su napravili dvocifrenu razliku koja je u jednom momentu bila izražena sa 16 poena razlike. Domaćin nije hteo tako lako da se preda, polako su topili tu ogromnu prednost da bi trojkom Dušana Katniča u 37 minutu Krka konačno povela. Tada je se činilo da će se domaći ipak izvući i zabeležiti pobedu na domaćem terenu, ali je onda usledila strahovita serija momaka iz Nikšića od 56:54 za domaće, odjednom je na semaforu zasijalo 64:56 za Sutjesku. Mirko Mulalić je odmah pogodio dvojku, ali bilo je kasno veoma važna pobeda Sutjeske u Novom Mestu, rezultatom 66:58.Poeni kod gostiju su bili odlično raspoređeni i bilo je nekoliko igrača sa dvocifrenim učinkom. Na kraju je najefikasniji bio Radosav Spasojević sa 12 poena, dok kod Krke najbolje je odigrao Jure Lalič i zabeležio je 14 poena uz 8 skokova.
Mega je se na domaćem terenu dugo mučila sa Cibonom, ali su na kraju zasluženo slavili rezultatom 76:72 zahvaljujući još jednoj odličnoj partiji mladog Francuza Luvavua, koji je postigao 19 poena. Treba istaći da je Cibona na ovom meču šutnula čak 40 puta za tri poena, što se zaista retko viđa u košarci s obzirom da su samo devet puta bili precizni.

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...