Majami: Novak bolji od Souze (2:0)

Druga pobeda branioca titule na Otvorenom prvenstvu Majamija.

Novak je u trećem kolu drugog Masters turnira u sezoni iz daljeg toka takmičenja izbacio Portugalca Žoaoa Souzu (33. nosilac) posle dva odigrana seta – 6:4, 6:1.

Uvodni set trajao je 51 minut, a prva osetna prednost pripala je Novaku nakon što je u sedmom gemu bez izgubljenog poena oduzeo servis Souzi. U predstojećem, najdužem gemu susreta (11 i po minuta) motivisani Portugalac je iskoristio četvrtu brejk loptu i izjednačio rezultat na 4:4. Deveti gem trajao je preko osam minuta posle kojih je Novak došao do novog brejka, a potom na svoj servis stavio tačku na prvi set (6:4).

Nakon što je u prvom gemu drugog seta propustio tri šanse za brejk, Novak je u trećem profitirao na servis protivnika, poveo sa 2:1, zatim i 3:1. Svi gemovi do kraja meča pripali su najboljem teniseru sveta.

Susret je trajao jedan čas i 18 minuta.

Statistika: as poeni (9-1), dvostruke servis greške (4-3), direktni poeni (22-10), neiznuđene greške (18-26).

Austrijanac Dominik Tim, 14. nosilac turnira, biće Novakov rival u osmini finala Majamija u utorak.

22-godišnji Tim je u trećem kolu bez izgubljenog seta nadigrao japanskog kvalifikanta, Jošihita Nišioku (6:2, 6:2).

Jedini duel Novak i Dominik odigrali su krajem 2014. godine. Bilo je to na startu Masters turnira u Šangaju kada je trijumfovao srpski teniser rezultatom 6:3, 6:4.