Nole u osmom uzastopnom četvrtfinalu US Opena!

Najbolji teniser sveta krupnim koracima grabi ka odbrani finala na US Openu.

U svom četvrtom meču na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu SAD Novak je bez izgubljenog seta eliminisao 22. nosioca turnira, Filipa Kolšrajbera rezultatom 6:1, 7:5, 6:4.

Drugi meč dnevnog programa na Luis Armstrong terenu trajao je dva časa i tri minuta nakon kojih je Novak prednost nad Kolšrajberom povećao na 5-1.

Novak je odlučno ušao u meč osmine finala nametnuvši od prvog gema svoj ritam. Nakon što je u drugom i petom gemu oduzeo servis rivalu, srpski teniser je poveo sa nedostižnih 5:0. Kolšrajber je uspeo da osvoji sledeći gem na svoj servis, smanji rezultat na 5:1, ali ne i da ugrozi Novaka da posle 29 minuta dođe do 6:1.

Uzbuđenje je bilo na znatno višem nivou u drugom setu. Novak je u desetom gemu sa fantastičnim pasing šotom spasio set loptu Nemca a potom mu zadao udarac u vidu brejka. U sledećem gemu Novak je na svoj servis došao do osvajanja drugog seta.

Rešio je prvi nosilac da posao što pre privede kraju u trećem setu i u toj nameri je bio uspešan. Brejkom u početnom gemu stvorio je rezultatsku prednost koja mu je bila sasvim dovoljna da set i meč lagano privede kraju u svoju korist.

“Bio je ovo zaista težak meč za mene, posebno drugi set. Mislim da sam dobro servirao, bio dominantan na terenu. Uslovi su bili teški za obojicu zbog velike vlažnosti vazduha”, rekao je Novak.

Statistika: as poeni (6-6), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (34-27), neiznuđene greške (19-36).

U svom osmom uzastopnom četvrtfinalu na US Openu Nole će u sredu igrati protiv pobednika meča Endi Marej (Velika Britanija, 8) – Žo-Vilfred Conga (Francuska, 9).

Protiv obojice potencijalnih rivala Novak ima bolji skor u međusobnim duelima: 12-8 (vs Marej), 13-6 (vs Conga).

Izvor: novakdjokovic.com