Nole u polufinalu posle izvanredne pobede nad Berdihom!

Najbolji teniser sveta plasirao se u svoje 30. gren slem polufinale, osmo na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Novak je u četvrtfinalu Rolan Garosa odigrao svom najbolji meč na ovogodišnjem turniru i bez izgubljenog seta slavio protiv 7. nosioca Tomaša Berdiha rezultatom 6:3, 7:5, 6:3.

Ovom pobedom srpski teniser je povećao prednost nad Berdihom u međusobnim duelima na 24-2.

Od prvog poena meča Novak je delovao sveže i koncentrisano. Bio je odličan na svoj servis, a prvi put je rivalu oduzeo početni udarac u sedmom gemu. Nakon što je u narednom potvrdio brejk, Novak je u poslednjem, devetom gemu još jednom bio fenomenalan na servis rivala i posle 34 minuta igre došao do 6:3.

Novak je seriju nastavio u drugom setu u kojem je vezao početna tri gema i poveo sa 3:0. Čeh je u sedmom iskoristio treću brejk loptu, smanjio vođstvo Novaka na 4:3 a potom i izjednačio. Srpski teniser u nastavku nije popuštao na svoj servis. Gemove je osvajao bez izgubljenog poena, a u dvanaestom je isto to učinio na servis protivnika i osvojio drugi set rezultatom 7:5.

Berdih je na startu trećeg seta oduzeo Novaku servis, ali tu prednost nije dugo imao na svom kontu s obzirom da je Novak već u sledećem uzvratio na isti način. Pri rezultatu 3:3 usledio je desetominutni prekid zbog kiše. Po povratku na teren Novak je najpre dobio svoj servis gem, a potom i načinio novi brejk. U sledećem gemu je tu prednost materijalizovao i meč završio u svoju korist.

Susret je trajao dva sata i šest minuta, što će Novaku itekako značiti pred sutrašnje polufinale.

Statistika: as poeni (0-4), dvostruke servis greške (1-3), direktni poeni (30-24), neiznuđene greške (22-28).

Novak će u polufinalu drugog gren slema sezone u petak igrati protiv pobednika meča David Gofan (Belgija, 12) – Dominik Tim (Austrija, 13).

Protiv obojice potencijalnih rivala Novak ima stopostotan učinak.