Nole ukrotio Iznerove servise i plasirao se u četvrtfinale

Trostruki šampion i branilac titule na turniru u Indijen Velsu plasirao se u svoje osmo četvrtfinale prvog Mastersa sezone.

Novak je u trećem kolu „BNP Paribas Open“-a pronašao rešenje za snažne servise Džona Iznera (18. nosilac) i savladao ga rezultatom 6:4, 7:6 (7:5). Susret je trajao jedan čas i 31 minut, a srpski teniser je tokom ovog perioda načinio samo 11 neiznuđenih grešaka.

Bio je to njihov osmi okršaj nakon kojeg je Novak povećao prednost u međusobnim duelima nad Amerikancem na 6-2.

Novak je od početka susreta savršeno čitao servise rivala, ne dozvolivši mu nijednu brejk loptu u prvom delu meča. Nagrada u vidu brejka stigla je u sedmom gemu, koji mu je posle 30 minuta doneo osvajanje seta.

Izner je u drugom setu pokazao znatno bolju igru i time povećao stepen neizvesnosti. Novak je u prvom delu spasio dve brejk lopte, a kako se približavao kraj seta taj-brejk je bio sve izvesniji. Najbolji teniser sveta je sa jednim mini brejkom više (2-1) i drugi set rešio u svoju korist, 7:6 (7:5).

Statistika: as poeni (7-8), dvostruke servis greške (1-0), direktni poeni (17-26), neiznuđene greške (11-33).

Nakon 45 mečeva u ovom kalifornijskom gradu Novakov odnos pobeda i poraza je 39-6.

Bernard Tomić, 32. nosilac turnira, biće Novakov protivnik u četvrtfinalu Indijen Velsa u noći između četvrtka i petka (03:00h po našem vremenu).

Australijanac je u trećem kolu posle tri odigrana seta bio bolji od sunarodnika Tanasija Kokinakisa.

Novak i Bernard tri puta su se sastajali do sada, srpski teniser je bez poraza.

Izvor: novakdjokovic.com