Novak bez izgubljenog seta protiv Kudle, Garin rival u osmini finala

Prvi teniser sveta pobedom je okončao prvu nedelju na terenima „All England Lawn Tennis Club“-a u Londonu.

Treću trijumf na ovogodišnjem Vimbldonu Novak je ostvario protiv kvalifikanta Denisa Kudle (ATP #114) posle tri odigrana seta – 6:4, 6:3, 7:6 (9:7).

Meč je trajao dva sata i 17 minuta.

Na rasplet prvog seta čekalo se do poslednjeg gema. Kudla, koji je do desetog gema izgubio svega dva poena na svoj servis, je ušao u seriju grešaka i pretrpeo brejk, tako da je Novak posle 34 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Novak je vezao dva gema na startu drugog seta i poveo sa 2:0. Uspeo je rođeni Ukrajinac da odgovori ribrejkom u narednom gemu i smanji rezultat na 2:1. Novim brejkom u nastavku Novak je osigurao osvajanje drugog seta.

Kudla je bolje ušao u treći set. Napravio je brejk u drugom gemu, a zatim isti potvrdio za vođstvo od 3:0. Novak se vratio u sedmom gemu, iskoristio treću brejk loptu pa izjednačio na 4:4. Iako je u taj-brejku bio u zaostatku od tri poena, Novak je uspeo da se vrati, spasi jednu set loptu i slavi nakon 9:7.

Statistika: as poeni (8-6), dvostruke servis greške (6-3), direktni poeni (34-30), neiznuđene greške (28-34), broj osvojenih poena (101-85).

Pred Novakom su dva dana pauze s obzirom da je nedelja tradicionalno dan bez tenisa na Vimbldonu.

Duel osmine finala odigraće u ponedeljak kada će mu rival biti 17. nosilac Kristijan Garin. Čileanac je u meču trećeg kola dobio Španca Pedra Martineza rezultatom 3:1.

U jedinom do sada odigranom susretu protiv Garina pobeda je pripala Novaku. Bilo je to u Round Robin fazi ATP kupa u Australiji prošle godine.

Izvor: novakdjokovic.com