Novak ekspresno do 14. uzastopnog četvrtfinala Rolan Garosa!

Novom pobedom u prestonici Francuske Novak se plasirao u svoje 17. četvrtfinale Rolan Garosa u karijeri, čak 14. uzastopno.

Treći favorit Otvorenog prvenstva Francuske trijumfovao je u osmini finala protiv 94. tenisera sveta, Huana Pabla Variljasa rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2, u duelu koji je trajao svega jedan čas i 57 minuta.

Novak je najsigurnijom pobedom u dosadašnjem toku turnira izjednačio prošlogodišnji učinak na pariskoj šljaci i odbranio svih 360 ATP poena.

Na samom kraju prve nedelje videli smo Novakovu igru kakvu smo priželjkivali od početka turnira. Apsolutno je kontrolisao situaciju na terenu u svakom trenutku, ne dozvolivši protivniku da se razigra.

Vrlo brzo Novak je došao do dva brejka i prednosti od 4:0 u prvom setu. Vratio je Variljas jedan brejk, ali to je bilo nedovoljno da ozbiljnije pripreti Novaku.

Sa dva brejka u drugom setu Novak je još ubedljivijim rezultatom stigao do prednosti od 2:0.

Načetog rivala dokrajčio je u trećem setu u kojem je kao u prethodna dva, dva puta bio superioran na servis protivnika.

Statistika: as poeni (7-3), dvostruke servis greške (3-0), direktni poeni (35-15), neiznuđene greške (20-23), broj osvojenih poena (88-54).

Novak će u četvrtfinalu pariskog gren slema u utorak igrati protiv Karena Hačanova (Rusija, 11), koji je u četvrtom kolu nadigrao Italijana Lorenca Sonega rezultatom 3:1.

Biće to njihov deseti međusobni okršaj. Poslednjih sedam pripalo je Novaku, od čega su četiri odigrali u 2022. godini.