Novak neverovatnim preokretom protiv Cicipasa do polufinala Rima!

Kakva pobeda Novaka i kakav način da se približi na dva koraka od odbrane titule na turniru „Internazionali BNL d’Italia“!

Prvi nosilac Mastersa u Rimu je posle dva dana neverovatne borbe (koju je u dva navrata prekidala kiša) i velikog preokreta slavio u četvrtfinalnom trileru protiv Stefanosa Cicipasa (5) rezultatom 4:6, 7:5, 7:5.

Meč je počeo u petak u 14 časova a završen je u subotu nešto posle 13 časova. Trajao je ukupno tri časa i 16 minuta.

Cicipas je na samom startu duela stekao brejk prednosti i poveo sa 1:0. Na naredna dva servis gema Grka Novak je bio nadomak brejka, ali je propustio svih pet šansi. U petom gemu Cicipas koristi drugu brejk loptu i dolazi do duplog brejka i 4:1. Uspeo je Novak da vrati jedan brejk u sledećem gemu, da bi pri rezultatu 4:3 usledio prekid meča zbog kiše u Rimu. Teniseri su se posle tri i po sata pauze vratili na teren. Novak nije uspeo da preokrene i vrati se u set, tako da je Cicipas posle 50 minuta igre došao do osvajanja prvog dela igre.

Novak ni drugi set nije počeo na najbolji način. Izgubio je svoj servis u trećem gemu, kada je igra zbog kiše ponovo bila prekinuta. Meč je nastavljen u subotu u 11 časova. Nakon četiri servis gema bez brejkova, Novak je u maratonskom, osmom gemu, iskoristio petu brejk loptu i izjednačio rezultat na 4:4. U gemu koji je usledio srpski teniser je spasio tri brejk lopte, a tri gema kasnije došao do seta posle 64 minuta, nakon što je realizovao četvrtu brejk loptu za 7:5.

Odlučujući set grčki teniser započeo je na sličan način kao prethodni oduzevši Novaku servis u trećem gemu. Srpski igrač je u narednom propustio dve brejk šanse da se odmah vrati. Nakon što je u sledećem, dvanaest minuta dugom gemu spasio četiri brejk lopte, Novak u šestom konačno pravi brejk i poravnava rezultat na 3:3. Prvi je do brejka u nastavku došao Cicipas, a to je u ovom slučaju značilo i servis za meč. Novak je ovde pokazao izuzetnu mentalnu snagu i fizičku spremnost, vratio brejk i izjednačio na 5:5. Tu nije stao, već je novim brejkom u dvanaestom gemu došao do velikog trijumfa u jednom od najboljih mečeva u 2021. godini.

Statistika: as poeni (4-5), dvostruke servis greške (6-1), direktni poeni (42-38), neiznuđene greške (35-41), broj osvojenih poena (134-119).

Pobednik meča Andrej Rubljov (Rusija, 7) – Lorenco Sonego (Italija) biće Novakov rival u polufinalu Rima večeras od 18:30h.

Izvor: novakdjokovic.com