Novak preko Pospišila do polufinala Tel Aviva

Dva koraka Novaka dele od osvajanja titule na turniru u Tel Avivu.

Nakon jučerašnje pobede nad Anduharom, Novak je u današnjem četvrtfinalnom okršaju slavio protiv velikog prijatelja Vašeka Pospišila (ATP #149) rezultatom 7:6 (7:5), 6:3.

Meč je trajao jedan čas i 53 minuta.

Kanađanin je odlično servirao tokom celog prvog seta. U prvih dvanaest gemova nije viđen nijedan brejk, niti brejk lopta. Kada je bilo najpotrebnije, u taj-brejku, servis Pospišila je stao. Novak stiže do 5:1, ali i dozvoljava rivalu da izjednači na 5:5. Sledeći poen Novak je osvojio na svoj servis, poveo sa 6:5, da bi potom došao do poena (seta) i na servis kanadskog tenisera.

Srpski teniser je dobro ušao u drugi set. U drugom gemu je došao do prvog brejka u susretu, poveo sa 2:0, zatim i 3:0. Ipak, u nastavku je dozvolio Pospišilu da se vrati i izjednači na 3:3. Seriju Kanađanina Novak je prekinuo u sedmom gemu, da bi brejkom u narednom osigurao pobedu.

Statistika meča: as poeni (8-8), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (19-26), neiznuđene greške (8-21), broj osvojenih poena (70-61).

Noletov protivnik u polufinalu „Tel Aviv Watergen Open“-a biće 104. teniser sveta, Roman Safiulin. Ruski teniser je u četvrtfinalu bio bolji od Francuza Artura Rinderkneša.

Biće to njih prvi međusobni susret, a odigraće se u subotu.