Novak rutinski do drugog kola Rolan Garosa

Dvostruki šampion Otvorenog prvenstva Francuske pobedom je startovao svoj devetnaesti nastup na drugom gren slemu sezone.

Novak je u prvom kolu Rolan Garosa maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 6:2, 7:6 (7:1) nadigrao 114. tenisera sveta Aleksandra Kovačevića, Amerikanca srpskog porekla.

„Zadovoljstvo je igrati ovde. Za Pariz me vežu snažne emocije, uvek sam motivisan da igram dobro na ovom turniru. Čestitke Kovačeviću za prikazanu igru danas. Bili su teški uslovi za igru za obojicu. Prva dva seta nije bilo problema za mene. U trećem sam propuštao prilike, izgubio fokus. To je uticalo na to da on podigne nivo igre. Zadovoljan sam svojom igrom, dobar start turnira za mene“, rekao je Novak posle meča.

Treći nosilac odigrao je gotov ceo meč ne visokom nivou, bez većih oscilacija. Inicijativu na terenu preuzeo je u šestom gemu prvog seta kada je došao do prvog brejka protiv momka kome je ovo bio debi na gren slem turniru. Taj brejk bio je dovoljan Novaku da posle 39 minuta igre set osvoji rezultatom 6:3.

Još ubedljivije Novak je odigrao drugi set. Sa dva brejka stigao je do 6:2 i svega jedan set delio ga je od plasmana u narednu rundu takmičenja.

Poput drugog, Novak je i treći set otvorio brejkom. Isti je posle tri spašene brejk lopte u nizu potvrdio i poveo sa 2:0. Imao je potom Novak tri prilike za 3:0 i dupli brejk, međutim Kovačević se izvukao i smanjio na 2:1. I ne samo to. Protivnik je u šestom gemu iskoristio prvu brejk loptu i izjednačio na 3:3. Novim brejkom u narednom gemu Novak je ponovo stekao prednost i došao na 5:3. Pri vođstvu od 5:4 srpski teniser je servirao za meč, ali je sa nekoliko grešaka gem prepustio protivniku, 5:5. Novak je taj-brejk odigrao fenomenalno i slavio rezultatom 7:1.

Statistika: as poeni (10-7), dvostruke servis greške (1-4), direktni poeni (41-25), neiznuđene greške (22-34).

Novak će u drugom kolu Rolan Garosa u sredu igrati protiv 83. igrača ATP liste, Martona Fučoviča.

Mađarski teniser je u uvodnom kolu bio bolji od Huga Grenijea iz Francuske rezultatom 3:1.