Novak bolji od Fučoviča za treće kolo Rolan Garosa

Značajna pobeda Novaka u uzbudljivom drugom meču na drugom gren slemu sezone.

Treći nosilac Rolan Garosa pružio je odličan tenis u drugom kolu i savladao 83. igrača sveta Martona Fučoviča rezultatom 7:6 (7:2), 6:0, 6:3, u okviru večernje sesije na terenu Filip Šatrije.

Susret je trajao dva časa i 44 minuta tokom kojih je jak vetar pravio prilične probleme teniserima.

Ključni deo meča bio je dramatični prvi set koji je trajao čak 90 minuta. Počeo je lagano, brejkom Novaka i prednošću od 3:0. Nakon što je propustio brejk loptu za 4:0, brejka šanse masovno su se „preselile“ na stranu Fučoviča, koji je u prvom setu pružio svoj najbolji tenis. Novak je odolevao agresivnim naletima protivnika, spasio sedam brejk lopti i poveo sa 5:2. Mađarski teniser u devetom gemu koristi drugu brejk loptu i vraća rezultatsku ravnotežu. Novak je bio najstabilniji kada je to bilo najpotrebnije. Taj-brejk je dobio rezultatom 7:2, stavio tačku na izuzetno kvalitetan set i stekao važnu psihološku prednost za nastavak duela.

Drugi set trajao je tri puta kraće od uvodnog. Novak je u ovom delu igre deklasirao načetog rivala, ne dopustivši mu nijedan gem.

Vlasnik 22 gren slem titule je brejkom u prvom gemu trećeg seta nastavio niz (7-0). Ipak, stečeni brejk nije uspeo da potvrdi i dozvoljava mađarskom igraču da se vrati, 1:1. Do kraja meča Novak je napravio dva brejka, pretrpeo jedan i zatvorio sa još jednim za maksimalnih 3:0.

Statistika: as poeni (2-1), dvostruke servis greške (3-6), direktni poeni (28-28), neiznuđene greške (32-35).

Alehandro Davidovič Fokina, 29. nosilac turnira, biće Novakov rival u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske u petak.

Srpski i španski teniser sastajali su se tri puta do sada. Uspešniji je bio Novak, 2-1. Jedini duel Davidoviču Fokini pripao je na startu Monte Karla prošle godine.