Odbojka dame: Vizura ponizila Crvenu zvezdu

Odbojkašice Vizure  bile su jako surove u prvom meču četvrtfinala protiv crveno-belih. U meču koji je trajao jedva sat vremena, Novobeograđanke su pokazale sav svoj kvalitet i ubedljivo su savladale  crveno-bele devojke.  U prva dva seta odbojkašice Crvene zvezde su osvojile tek 19 poena, i to jasno govori da je ova  utakmica bila  igra mačke i miše. Tek u trećem setu su devojke sa Marakane pružile malo jači otpor, ali to je bilo jako daleko od osvajanja nekog seta i pobede u ovom meču . Vizuru je do pobede predvodila Jovana Kocić sa 14 poena, dok se u redovima Crven zvezde istakla Marinković Katarina sa 11 poena.  I odbojkašice Tenta  bile su jako ubedljive u prvom meču plej-ofa i sa  3:0 su porazili Železničar iz Lajkovca. Devojke iz Obrenovca su tokom čitavog meča bile u rednosti ,dok je Železničar  jedino tokom drugog seta bio ravnopravan protivnik ali su  taj set  igračice Tenta rešile na razliku, rezultatom 26:24.  Sigurno je i bilo Jedinstvo iz Stare Pazove, koje je posel tri seta savladalo Dinamo Azotaru. U prvom setu Jedinstvo je imalo veliku prednost, vodilo je sa 16:9, nedugo potom i sa 21:14, ali je Dinamo zapretio u finišu. Ipak, za preokret nije imao snage, Staropazovčanke su bile bolje – 25:22. I tokom drugog seta Jedinstvo je imalo prednost , opet su gošće u  finišu seta ozbiljno zapretile ali su domaće ipak odbile još jedan  nalet gošći i povele su sa 2:0.  Posle gubitka  dva seta, na skoro identičan način Dinamo više nije imao snage da se suprostavi Jedinstvu i  lagano su izgubile poslednji period igre , rezultatom 25:16. Ali, svakako najzaimljiviji   meč četvrtfinala bio je meč između NIS Spartaka i MD Zrenjanina. Zrenjanin je sjajno počeo meč i poveo je sa 2:0, ali je tada došlo do pada u igri Zrenjaninki ,koje su  dozvolile odbojkašicama Spartaka da se vrate u meč i izjednačene. U petom  maratonskom setu , do prve meč lopte stigao je MD Zrenjanin (14:13), ali je brzo prvu priliku imao i domaćin (15:14). Nedugo potom Spartak je propustio još jednu priliku da dobije susret (17:16), a potom su Zrenjaninke na krilima Božice Marković završile meč – 19:17.

Revanši četvrtfinalnih mečeva su na programu u subotu.