Novak ispratio i Lopeza za plasman u četvrtfinale

Novak će deveti put u karijeri igrati u četvrtfinalu „BNP Paribas Open„-a.

Najbolji teniser sveta i prvi nosilac turnira je u osmini finala Indijen Velsa nadigrao 18. nosioca, Felisijana Lopeza, rezultatom 6:3, 6:3 i poveo sa 8-1 u međusobnim okršajima protiv Španca.

Susret je trajao 65 minuta nakon kojih se Novak približio na tri koraka od odbrane titule.

Đoković je tri puta oduzeo gem na servis protivnika, jednom u prvom setu i dva puta u drugom, a protiv sebe nije imao nijednu brejk priliku.

Statistika: as poeni (3-5), dvostruke servis greške (1-0), direktni poeni (16-22), neiznuđene greške (15-23).

Novak će u četvrtfinalu prvog Mastersa sezone igrati protiv pobednika meča Žo-Vilfred Conga (Francuska, 7) – Dominik Tim (Austrija, 11).

Srpski teniser protiv obojice ima pozitivan Head To Head: 14-6 protiv Conge i 3-0 u duelima sa šest godina mlađim Austrijancem.